• Odbierz prezent
KNF Komisja Nadzoru Finansowego

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowej trafiła nowa firma. Jakie są zarzuty?

 

12 kwietnia w piątek Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wpisała na listę ostrzeżeń publicznych nową firmę. Jest nią C&A Kapitał sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W komunikacie dodano, że KNF skierowała zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w związku z działalnością spółki. Komisja wyjaśniła, że zawiadomienie zostało skierowane do prokuratury w związku z prowadzeniem przez firmę doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia (art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi).

 

Lista ostrzeżeń prowadzona przez KNF stanowi spis podmiotów, w stosunku do których Komisja podejrzewa, że ich działalność może być niezgodna z prawem. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest informowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z podmiotami wpisanymi na tę listę.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie na listę ostrzeżeń KNF trafiło więcej podmiotów:

 

Czytaj także: Gerda Broker, Rud i Batory - kolejne podmioty na liście ostrzeżeń KNF

W środę 10 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych oraz złożeniu zawiadomienia do Prokuratury ws podmiotów takich jak Gerda Broker oraz Kancelaria Finansowa Rud i Batory. Oprócz tego, na liście znalazła się osoba fizyczna, którą jest tajemniczy P.. Czytaj
Gerda Broker, Rud i Batory - kolejne podmioty na liście ostrzeżeń KNF

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk