• Odbierz prezent
Były prezes PKN Orlen zatrzymany przez Prokuraturę. Znamy stanowisko spółki

We wtorek 11 lutego doszło do zatrzymania trzech osób z byłego kierownictwa spółki PKN Orlen, jak poinformowała Prokuratura Regionalna w Łodzi. Wśród zatrzymanych jest były prezes spółki paliwowej, Jacek K.

 

Zatrzymane osoby należały do byłego zarządu PKN Orlen, do zmiany którego doszło po wyborach parlamentarnych w 2015 r. Prokuratura Regionalna  w Łodzi zleciła zatrzymanie trzech osób, w tym byłego prezesa zarządu, Jacka K., który pełnił swoją funkcję w latach 2008-2015. Wszystkie trzy zatrzymane osoby są podejrzane o dopuszczenie się przestępstwa niegospodarności na dużą skalę, która działała na niekorzyść spółki PKN Orlen.

 

Postępowanie w tej sprawie zostało zainicjowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na początku 2018 r. i było rezultatem kontroli trwającej od stycznia do grudnia 2017 r. w zakresie poprawności procedur i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez PKN Orlen. Wg Prokuratury, wczorajsze zatrzymania to efekt szeroko zakrojonego śledztwa ws. możliwości dokonania przestępstw gospodarczych i podatkowych.

 

 

Spółka dość szybko zareagowała na wiadomość o zatrzymaniu byłego prezesa, wydając poniższe oświadczenie:

„W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN ORLEN współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku. Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji”

 

PKN Orlen jest spółką petrochemiczną, jedną z największych spółek w Polsce i branżowym liderem w Europie środkowo-wschodniej. Ponad 27% udziałów PKN Orlen należy do Skarbu Państwa.

Czytaj także: Afera korupcyjna w KGHM (na razie) nie martwi inwestorów. Znamy oświadczenie spółki

Dziennikarze Gazety Wyborczej w poniedziałek 28 stycznia ujawnili znaczne nieprawidłowości w państwowej spółce KGHM Polska Miedź. Dyrektor jednego z oddziałów spółki dopuścił się manipulacji przy przetargach o wartości ok. 3,2 mln zł. Po odkryciu sprawy przez pracownika KGHM nie zawiadomiono prokur.. Czytaj
Afera korupcyjna w KGHM (na razie) nie martwi inwestorów. Znamy oświadczenie spółki

 

Notowania: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk