• Odbierz prezent
Bukmacherzy: Najpierw wybory, potem Brexit. Nawet bez porozumienia z Unią

Parlament Zjednoczonego Królestwa, mimo wielomiesięcznych debat i dyskusji, wciąż nie może porozumieć się w kwestii warunków opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Dlatego też coraz bardziej realny wydaje się scenariusz że, aby zwiększyć swoje szanse na pomyślne zakończenie tego procesu, rząd Borisa Johnsona zdecyduje się przeprowadzić wybory powszechne. Zdaniem analityków firmy Unibet prawdopodobieństwo, że wybory odbędą się jeszcze przed ewentualnym Brexitem wynosi aż 66% (kurs 1.50). Jednocześnie nie są oni przekonani, że u steru nadal stać będzie Boris Johnson…

 

Jednocześnie londyńscy analitycy alarmują,

że wraz z wyborem Borisa Johnsona ponad dwukrotnie wzrosło prawdopodobieństwo, że Wielka Brytania zdecyduje się wystąpić z Unii nie wypracowawszy porozumienia. Obecnie szanse na taki rozwój wypadków szacowane są na 35% (kurs 2.80), choć jeszcze do niedawna sięgały ledwie 16%.

 

Krótka kariera Borisa Johnsona?

Według ekspertów firmy Unibet Boris Johnson nie powinien przyzwyczajać się do siedziby przy Downing Street 10. Zdaniem londyńskiego bukmachera przestanie on pełnić funkcję premiera jeszcze w tym (29% szans) lub przyszłym roku (25% szans). Wpływ na to może mieć przewidywane przez analityków niedotrzymanie, ustalonego na 31 października 2019, terminu opuszczenia Unii Europejskiej. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego scenariusza szacują oni obecnie aż na 65%.

 

Powstrzymanie Brexitu coraz bardziej realne?

Szacunki londyńskiego bukmachera wskazują jednocześnie na nieznaczny wzrost prawdopodobieństwa, że finalnie do Brexitu w ogóle nie dojdzie. Jeszcze w marcu szanse na taki rozwój wypadków wynosiły zaledwie 16%, teraz oscylują one w granicach 24%.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk