• Odbierz prezent
Buffet kupuje akcje naftowego giganta
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda zaangażowanie Buffeta w spółkę Phillips 66

- Czy Buffet widzi odwrócenie na rynku ropy

Pomimo ogromnych spadków na rynku ropy i rosnącego ryzyka dla amerykańskich firm branży energetycznej Warren Buffet zwiększa swoje zaangażowanie, kupując kolejne pakiety akcji naftowego giganta - spółki Phillips 66.

 

Po raz pierwszy od 12 lat ceny ropy spadły poniżej 30$ za baryłkę. Mimo to Warren Buffet od początku roku skupuje akcje spółki z branży energetycznej Phillips 66. Buffet zdecydował się na zakup, kiedy akcje spółki znalazły się na 3-miesięcznych minimach.

 

Warren Buffet skupuje akcje naftowej spółki od drugiego kwartału ubiegłego roku. Na przełomie sierpnia i września jego udziały przekroczyły 10%. Od poniedziałku do środy Buffet kupił dodatkowe 2,5 miliona akcji o łącznej wartości około 190 milionów dolarów. Na ten moment posiada on około 12% udziałów.

 

Pomimo spadających cen ropy ceny akcji Phillips 66 rosły w 2015 roku. Przez ostatnie 12 miesięcy ich wartość wzrosła o niemal 25%.

FXMAG forex buffet kupuje akcje naftowego giganta 1 

 

Czy zakupy Buffeta można uznać za sygnał odwrócenia sytuacji na rynku ropy? Zdecydowanie nie należy ich odczytywać jako sygnał dla krótkiego terminu. Warren Buffet inwestuje w wartość i trzyma akcje długoterminowo.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk