• Odbierz prezent
Budimex ze wstępnymi wynikami za drugi kwartał 2019 r. Drastyczny spadek zysku netto

11 lipca spółka Budimex przedstawiła informację o szacunkowym skonsolidowanym zysku netto za II kwartał 2019 r.

 

11 lipca w swym komunikacie spółka Budimex poinformowała, że w drugim kwartale 2019 r. skonsolidowany wynik finansowy Grupy wyniósł 44 miliony zł. Stanowi to spadek o 21 milionów zł, a więc o 32% w stosunku do porównywalnego okresu ubiegłego roku. W komunikacie dodano, że wynik netto segmentu budowlanego za II kwartał 2019 r. wyniósł 21 milionów zł, co oznacza spadek w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku o 25 milionów zł, a więc o 54%.

Spółka Budimex poinformowała, że spadek skonsolidowanego wyniku netto wynika przede wszystkim ze spadku rentowności w segmencie budowlanym w efekcie wzrostu cen materiałów oraz usług podwykonawczych.

Warto wspomnieć, że pierwszy kwartał 2019 r. również zakończył się dla spółki znacznym spadkiem zysku w stosunku do porównywalnego okresu poprzedniego roku.

Czytaj także: Budimex – wyniki spółki zgodne z wcześniejszą prognozą

26 kwietnia spółka budowlana Budimex przedstawiła wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 r. Spółka już wcześniej podała prognozę wyników, więc nie stanowią one zaskoczenia dla rynku.   26 kwietnia przed rozpoczęciem sesji na GPW spółka Budimex opublikowała wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 r. W ujęci.. Czytaj
Budimex – wyniki spółki zgodne z wcześniejszą prognozą

 

Budimex jest obecny na GPW od 1995 r. Przedmiotem działalności Grupy jest świadczenie usług budowlano-montażowych wykonywanych w systemie generalnego wykonawstwa w kraju i za granicą, działalność deweloperska i zarządzanie nieruchomościami, a także w niewielkim zakresie działalność handlowa, produkcyjna i transportowa.

Notowania: Budimex SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:BDX/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk