• Odbierz prezent
btcusd analiza

Ostatnia korekta sprowadziła cenę bitcoina o około 20% w dół. Obecnie kurs BTC/USD znajduje się w strefie, w której zapoczątkowany może być kolejny impuls wzrostowy, jeśli jednak aktualne wsparcie padnie, to pogłębienie korekty może sprowadzić kurs nawet 2 tys. dolarów niżej.

 

Na wykresie H1 widzimy, że spadki wstrzymuje obecnie wsparcie przy poziomie 15,9 tys. dolarów. Jest to strefa, w które na ten moment widoczną przewagę ma popyt. Istnieje jednak możliwość, że na wykresie wyrysuje się formacja trójkąta zniżkującego, zapowiadająca kontynuację krótkoterminowego ruchu korekcyjnego. W przypadku wybicia wsparcia w okolicy 15,9 tys. dolarów oczekiwać będziemy ruchu w dół odpowiadającego wysokości formacji – jest to około 2 tys. dolarów, co sugeruje zasięg korekty do okolic 14 tys. dolarów za bitcoina.

 

BTC/USD – H1

bitcoin

 

Wykres H4 pokazuje nam mimo wszystko, że dopóki aktualne wsparcie jest utrzymywane, podstawowym scenariuszem jest kontynuacja trendu wzrostowego. Na ten moment obecna korekta ma taki sam zasięg jak poprzednia. Strefa pomiędzy poziomami 15,8 tys. i 15,9 tys. powinna być więc decydująca dla kierunku ruchu rynku w krótkim terminie.

 

BTC/USD – H4

bitcoin


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk