• Sklep
  • Odbierz prezent
Brytyjskie sondaże powodują duże luki na rynku walutowym
Z artykułu dowiesz się:

- Co jest przyczyną luk na większości par walutowych

Sondaże w Wielkiej Brytanii znów przyczyniają się do powstania luk na wykresach par walutowych. Tym razem sondaże zdjęły część presji z funta i umocniły brytyjską walutę. Dwa tygodnie temu sytuacja była zgoła odwrotna - wtedy sondaże wskazujące na 'TAK' dla Brexitu spowodowały osłabienie funta. Co ciekawe, dziś spore luki powstały nie tylko na wykresach par z funtem, ale również na parach z euro, jenem i dolarem.

 

W niedzielę opublikowano dwa sondaże w sprawie Brexitu - dla 'Mail on sunday' i 'Sunday Times'. Oba wskazały na przewagę przeciwników Brexitu, choć zdecydowana większość poprzednich sondaży wskazywała na odwrotną sytuację. Pierwszy z sondaży wskazał na zwycięstwo głosujących na 'NIE' w stosunku 45% do 42% (13% niezdecydowanych). W drugim sondażu przewaga była nieco mniejsza 44% do 43% (13% niezdecydowanych). Jak widać, pomimo tego, że przewagę mają obecni przeciwnicy Brexitu ponownie powracamy do sytuacji, w której o losie członkostwa w Unii Europejskiej zadecydują niezdecydowani.

 

W przypadku pary GBPUSD reakcja na rynku była silna. notowania otworzyły się luką wzrostową o zasięgu 110 pipsów. Obecnie kurs GBPU jest już ponad 200 pipsów wyżej od piątkowego zamknięcia i zmierza w kierunku silnej strefy oporu (okolice poziomu 1,466). Na ten moment nie spodziewamy się, żeby przed czwartkowym referendum kurs GBPUSD opuścił przestrzeń konsolidacji, choć taka sytuacja jest niewykluczona jeśli kolejne sondaże wskazywałyby na znacząco rosnącą przewagę zwolenników Brexitu.

 

Na poniższym wykresie widzimy dzisiejszą lukę wzrostową, oraz spadkową lukę, która powstała po sondażach sprzed 2 tygodni.

 

GBPUSD - D1

FXMAG forex brytyjskie sondaże powodują duże luki na rynku walutowym 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk