• Odbierz prezent
Brytyjski przemysł znów rozczarował

Dane dotyczące produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii okazały się rozczarowujące, choć wykazały na odbicie po słabym grudniu. Nie odbicło się to jednak na kursie funta brytyjskiego.

 

Produkcja przemysłowa wzrosła w styczniu o 1,3% w stosunku do grudnia, przy prognozie na poziomie +1,5% m/m. To największy miesięczny wzrost produkcji od prawie 1,5 roku, który nastąpił jednak po największym miesięcznym spadku od prawie 5 lat. W ujęciu rok do roku produkcja przemysłowa rośnie o 1,6%, przy prognozie na poziomie 1,8% r/r.

W przypadku przetwórstwa przemysłowego odnotowano wzrost o 0,1% m/m (prognoza: +0,2% m/m). Dynamika roczna wzrosła w tym przypadku z 1,4% do 2,7% i okazała się nieznacznie niższa od prognoz (2,8% r/r).

 

Produkcja przemysłowa r/r

produkcja przemysłowa

 

Funt nie reagował bardzo mocno na publikację danych. Te okazały się rozczarowujące, ale odchylenie od prognoz nie było duże. W przypadku pary GBP/USD obserwowaliśmy chwilowy spadek kursu o około 10 pipsów, który jednak momentalnie został odrobiony,

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk