• Odbierz prezent
Brytyjski pracownik wyjaśnia, dlaczego woli otrzymywać pensję w Bitcoinie

22 sierpnia The Mirror – brytyjski dziennik o ponad 100-letniej historii przeprowadził wywiad z 24-letnim pracownikiem giełdy kryptowalut, który zdecydował się otrzymywać całą swą wypłatę w Bitcoinie.

 

24-letni Zakk Lakin jest brytyjskim programistą. Pracuje na giełdzie kryptowalut CoinCorner. Na początku tego roku giełda podjęła decyzję, że jej pracownicy, jeśli chcą, mogą wybrać możliwość otrzymywania wynagrodzenia w kryptowalucie Bitcoin zamiast w funtach brytyjskich. Gdy Zakk Lakin otrzymał możliwość otrzymywania wypłaty częściowo lub w całości w Bitcoinie, zdecydował się pójść na całość. Obecnie otrzymuje 100% wypłaty w BTC i podzielił się swymi doświadczeniami w rozmowie z dziennikiem The Mirror.

W wywiadzie powiedział: „Ludzie zawsze pytają, jak sobie radzę, żyjąc z Bitcoina, ale prawda jest taka, ze mój styl życia naprawdę się nie zmienił. Kupowanie rzeczy za pomocą krypto jest dużo łatwiejsze niż ludzie myślą. Jest wielu sprzedawców online, którzy przyjmują Bitcoin i używam go, aby kupować to, co potrzebuję przez cały miesiąc – wszystko, począwszy od produktów technicznych, takich jak produkty Raspberry Pi, a skończywszy na wyposażeniu do gotowania z Amazona (tak, są sposoby, by kupować rzeczy z Amazona za pomocą krypto!)”

Lakin przewiduje, że w przyszłości coraz więcej sprzedawców – począwszy od stacji benzynowych, a skończywszy na branży spożywczej – otworzy się na kryptowaluty, co umożliwi mu wydawanie mniej pieniędzy w tradycyjnej walucie, a więcej w BTC.

Oczywiście nie wszystko da się kupić za Bitcoin, ale Zakk się tym nie zniechęca. Wyjaśnia, co robi po otrzymaniu swej wypłaty w obecnych warunkach rynkowych: „Konwertuję wszystkie moje stałe wydatki, takie jak czynsz, polecenia zapłaty itd. na funty brytyjskie w dniu wypłaty, aby uniknąć problemów związanych z wahaniami ceny Bitcoina i wtedy reszta pozostaje jako dochód do dyspozycji lub oszczędności.”

Jak zwraca uwagę The Mirror, Lakin jako pracownik giełdy oszczędza na opłatach transakcyjnych związanych z wymianą BTC na funty brytyjskie.

Lakin jako miłośnik technologii, stwierdził, że dla niego jest ważne, aby nie tylko wnieść wkład w sieć Bitcoina, prowadząc własny węzeł, ale także faktycznie używając Bitcoina tak jak to początkowo było zamierzone – jako elektroniczną gotówkę. Dodał: „Najważniejsze z tego wszystkiego są rozmowy, które wokół tego powstają, są zawsze tego warte, aby szerzyć świadomość i edukować innych na temat Bitcoina i kryptowalut.”

Czytaj także: Wypłata w bitcoinie (BTC)? W Nowej Zelandii to legalne i możliwe

Urząd Skarbowy w Nowej Zelandii w swojej oficjalnej opinii orzekł, że otrzymywanie wynagrodzenia w kryptowalutach jest całkowicie legalne i podlega opodatkowaniu, jak w przypadku przychodu z walut fiducjarnych. Urząd stawia jednak kilka istotnych warunków. URL Artykułu   Opinia Urzędu skupia się .. Czytaj
Wypłata w bitcoinie (BTC)? W Nowej Zelandii to legalne i możliwe


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk