• Odbierz prezent
Brytyjska giełda w impasie

Brytyjska giełda ma problem z pokonaniem poziomu 6250 punktów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Pośrednio można to wyjaśnić, nanosząc ciągłe linie na poszczególne fale z ostatnich dwóch lat. Dzięki temu struktura wykresu została uproszczona do czterech swingów.

Na szczególną uwagę zasługuje czerwony obszar. Został on wyznaczony dzięki dołkowi utworzonemu z końcem roku 2018. Po ruchu korekcyjnym nastąpiło przełamanie wsparcia 6450 punktów. Ostatnie dwa kwartały to ruch powrotny do przełamanego wsparcia, aby potwierdzić go jako opór. Nastąpiło to w miesiącu czerwcu, kiedy notowania UK100, szybko odbiły się od czerwonej strefy oporowej.

Prowadzi to do wniosku, że całe wzrosty od dołka 4731 punktów mogą być korektą.

Idąc dalej, powstała żółta strefa 6250 broniona przez posiadaczy krótkich pozycji. Jest to opór niższego rzędu, który może doprowadzić do przełamania wsparcia 5955 pkt.

Niestety od sześciu tygodni panuje impas. Zarówno kupujący kontrakty, jak i sprzedający bronią swojego „podwórka”. Przekłada się to na ruch boczny, zamknięty pomiędzy cenami 6250 punktów a 5955 punktów.

Ponieważ wskaźniki znajdujące się pod wykresem nie dają jednoznacznych sygnałów, to warto poczekać na przełamanie jednej z ww. poziomów. W przypadku realizacji scenariusza powrotu do dołka 4731 punktów niebieskie wsparcie musi zostać przełamane jako pierwsze.

Wyjście powyżej 6250 punktów to kolejny test dla czerwonego oporu wyższego rzędu, czyli 6450 punktów.

Brytyjska Giełda w impasie - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk