Advertisement
  • Odbierz prezent
Brytyjska giełda jako jedna z ostatnich próbuje dotrzeć do początku wyprzedaży z lutego ubiegłego roku - FTSE100 rośnie, ale bez przekonania

Realizuje ten scenariusz powoli, ale systematycznie.

Wiadomości rynkowe z mBank

Ostatnie ważne wsparcie znajduje się na poziomie 6350 punktów. Od tego miejsca można wyznaczyć przyspieszoną linię trendu opisującą bieżący impuls wzrostowy. Przyspieszona to ona jest tylko z nazwy, gdyż kat jej nachylenia jest bardzo mały. Brak dynamiki dobrze widoczny jest na wskaźniku MACD. Wynika to z faktu, że ten oscylator jest wypadkową dwóch szybkich średnich kroczących, które w okresie konsolidacji często przecinają się nawzajem.

Na wykres naniosłem dwie czarne linii będące konsekwencją szczytów z ostatnich trzech lat. W ten sposób powstała strefa oporu 6865-6920 punktów. Właśnie wokół tych dwóch wartości oscylują notowania kontraktów na indeks FTSE100.

Aby posiadacze długich pozycji mieli szanse na dotarcie do szczytów z 2020 roku, najpierw muszą pokonać ww. barierę podażową. Wskaźnik RSI znajduje się niebezpiecznie blisko strefy wykupienia. Zwykle wartości zbliżone do 70 punktów działają na wyobraźnie inwestorów jak znak stopu na kierowców. Nie jest to ostateczny argument, gdyż przestrzeń do wzrostów jest zarówno na indeksie, jak i na wskaźniku.

Nie licząc bieżących cen, w najbliższej przyszłości warto pamiętać o zielonym wsparciu 6350 punktów i oporze 7400 i 7600 punktów.

FTSE100 rośnie, ale bez przekonania - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk