• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Makroekonomia
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wyglądają nowe sondaże w sprawie Brexit-u

Z ostatniego sondażu przeprowadzonego przez ICM, dla gazety „The Sun” wynika, że więcej Brytyjczyków jest za opuszczeniem przez Wielką Brytanie struktur Unii Europejskiej, niż za pozostaniem.

 

Badanie zostało przeprowadzone po ostatniej wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych – Baracka Obamy. Prezydent USA otwarcie wyrażał swoje myśli, licząc na to, że przekona Brytyjczyków, aby zagłosowali negatywnie w sprawie Brexit-u. Jego słowa nie przypadły jednak obywatelom z Wielkiej Brytanii. Obama oświadczył bowiem, że w sytuacji opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię, oddzielne porozumienie bilateralne pomiędzy obydwoma krajami nie dojdzie do skutku.

 

Dla Stanów Zjednoczonych: „priorytetem pozostają wciąż negocjacje z całym blokiem”.

 

Wyniki badania

 

Czterdzieści sześć procent badanych stwierdziło, że Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską. Jest to o 3 punkty procentowe więcej w stosunku do osób, które chcą pozostać w Unii Europejskiej. 11 procent nadal nie wie jak zagłosuje, według badania. To od nich zależeć będzie ostateczny wynik głosowania w czerwcu.

 

Źródło: Reuters

 

Przeczytaj także:

Brexit - widmo recesji dla Wielkiej Brytanii

Swexit - po Brytyjczykach czas na Szwedów?


Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk