• Odbierz prezent
Brytyjczycy nie oszaleli. Twardego Brexitu NIE będzie! Kurs funta w górę

Znamy wyniki pierwszego głosowania w Izbie Gmin. Parlamentarzyści podjęli decyzje o odrzuceniu możliwości opuszczenia Unii Europejskiej bez umowy. W trakcie trwania posiedzenia Parlamentarzyści zagłosują 3- krotnie.

Wyniki pierwszego głosowania dotyczącego odrzucenie opuszczenia Unii Europejskiej bez umowy 

Przeciw twardemu Brexitowi zagłosowało 312

Za zagłosowało 308

Różnica głosów na korzyść odrzucenia twardego Brexitu 4

Co się dzieje z Brexitem?

Przede wszystkim jesteśmy cały czas w trakcie kolejnych głosowań w Izbie Gmin. Podczas wczorajszego (12 marca) głosowania parlamentarzyści odrzucili ponownie plan Theresy May. Za przyjęciem planu zagłosowało 242 posłów, a przeciw było 391. Różnica wyniosła 149 głosów na niekorzyść planu premier Wielkiej Brytanii. Wynik nie był aż tak dramatyczny jak 15 stycznia. Wtedy plan Theresy May odrzuciło 432 parlamentarzystów. Różnica w głosach wyniosła 230, co było najgorszym wynikiem od stulecia w Wielkiej Brytanii. Po dzisiejszym głosowaniu czeka nas kolejne posiedzenie w Izbie Gmin. Jutro, tj. 14 marca pod głosowanie zostanie poddane przedłużenie negocjacji, a więc Brytyjczycy zdecydują czy chcą opuścić Unię o północy z 29 na 30 marca. Głosowanie odbędzie się około godziny 20:00. Na razie kolejne głosowania odbywają się zgodnie z oczekiwaniami obserwatorów.

Tutaj możesz śledzić transmisję z posiedzenia Izby Gmin: https://www.bloomberg.com/live/emea

Wyniki głosowania w Izbie Gmin, 12 marca - czytaj więcej.

Wyniki głosowania w Izbie Gmin, 15 stycznia - czytaj więcej

Kurs funta - analiza zmienność oraz zachowanie opis zachowania funta przed publikacją wyników głosowania

Kurs funta zgodnie z oczekiwaniami od wyników wczorajszego głosowania umacnia się. Sama reakcja na odrzucenie planu Theresy May nie była aż tak gwałtowna. Dopiero z czasem pojawiła się fala wzrostowa widoczna zarówno na kursie funta dolara GBPUSD jak i w przypadku kursu funta złotego GBPPLN. Kurs funta GBPUSD wzrósł przed głosowaniem o ponad 150 pipsów. W przypadku kursu funta do złotego GBPPLN obserwowaliśmy ponad 5 groszowe umocnienie. GBPPLN wydaje się, że powinien zaatakować lokalny opór, który plasuje się w okolicach 5.06. Przełamanie tego poziomu wygenerowałoby sygnał do kupna z zasięgiem wzrostów na poziomie 5-6 groszy.

Wykres funta do złotego GBPPLN przed wynikami głosowania

Wykres funta do złotego przed wynikiem głosowania w sprawie twardego Brexitu.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk