• Odbierz prezent
Broker Roku 2020 dla Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego
fot. freepik.com
  • Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zdobyło najważniejszą nagrodę na polskim rynku kapitałowym – Brokera Roku.
  • Nagroda została przyznana po raz czwarty z rzędu co jest rekordem w historii zestawienia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
  • Broker Roku to najważniejsze z czterech wyróżnień od GPW, które podczas tegorocznej edycji rankingu trafiły do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Broker Roku, najważniejsza nagroda GPW, po raz czwarty z rzędu trafiła do Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. BM zdobyło także nagrody za najwyższy w 2020 roku udział w obrotach sesyjnych akcjami na rynku Głównym, oraz najwyższy udział w obrotach obligacjami na rynku Catalyst. Grupa PKO Banku Polskiego została dodatkowo wyróżniona nagrodą za największą wartość portfela zamówień na produkty informacyjne zawierające dane GPW i BondSpot.

Najwyższa miesięczna prowizja od obrotu giełdowego i dzienna prowizja na rynku wtórnym, największy wolumen miesięcznej sprzedaży obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa, historyczny pod każdym względem IPO Allegro, oraz najwyższe przychody ze sprzedaży produktów analitycznych. Rok 2020 w szeregu aspektów był rekordowym dla Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Bezprecedensowy rok zaowocował serią nagród od Giełdy Papierów Wartościowych. Najważniejszą z nich - Brokera Roku - odebrał Grzegorz Zawada, dyrektor Pionu Inwestycji i Bankowości Prywatnej w PKO Banku Polskim.

- Wyróżnienia od Giełdy Papierów Wartościowych w czterech kategoriach, w tym najważniejszej Brokera Roku, to dowód na to, że systematyczna praca zespołu Biura której towarzyszy wysoka jakość usług i oferty przynosi pożądane efekty. Te cechy charakteryzują pracę Biura Maklerskiego od lat, natomiast w trudnym, pandemicznym roku ich osiągniecie wymagało jeszcze większej mobilizacji i zaangażowania niż w zwykłych okolicznościach. To właśnie wszystkim pracownikom BMu należą się podziękowania i gratulacje. Bez nich osiągnięcie sukcesu byłoby niemożliwe.

– podkreślił Grzegorz Zawada

Najlepsi na podstawie jasnych kryteriów

Podstawą do przyznania tytułu Brokera Roku były wymierne i policzalne kryteria. Nagroda została przyznana za najwyższą wartość obrotu w transakcjach sesyjnych i pakietowych na akcjach z Głównego Rynku oraz NewConnect, obligacjach skarbowych i nieskarbowych z rynku regulowanego oraz ASO GPW i BondSpot. Dodatkowym kryterium było wspomaganie płynności na największej liczbie klas aktywów notowanych na GPW w 2020 roku.

W ostatnich miesiącach BM PKO Banku Polskiego umocniło pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. W 2020 roku zdobyło także pierwsze miejsce w zakresie rocznej wartości obrotów na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wartość transakcji na GPW sięgnęła 51,5 mld złotych. Pozwoliło to na osiągniecie 8,67 proc. udziału w rynku i zwycięstwo z międzynarodową i polską konkurencją.

Oprócz szerokiej oferty, umożliwiającej inwestowanie na globalnych rynkach, Biuro proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich, oraz w pełni zdalną możliwość zakładania i obsługi rachunku inwestycyjnego. Dodatkowo BM PKO BP uruchomiło we wrześniu 2020 roku Wirtualny POK zapewniający dostęp do pełnego zakresu usług przez telefon. Mimo ograniczeń wynikających z pandemii nieprzerwanie organizuje także spotkania spółek i inwestorów w formule zdalnej. W 2020 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zorganizowało ponad 400 takich spotkań.

Więcej informacji na temat oferty Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie https://www.bm.pkobp.pl.

 


PKO Bank Polski

Niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. W 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,03 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 348 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,2 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2019 r. miała 4,2 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk