• Sklep
  • Odbierz prezent
Brexit został odroczony do 31 października. Kurs funta GBP/PLN prawie nie zareagował. Podsumowanie tygodnia

TAKIE DECYZJE ZAPADŁY NA SPECJALNYM SZCZYCIE UNII EUROPEJSKIEJ W ŚRODĘ. Dano jednak możliwość wyjścia z UE wcześniej – byłoby to możliwe pierwszego dnia miesiąca po tym, jak parlament zaakceptowałby umowę rozwodową.

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

 

Wielka Brytania została jednocześnie zobowiązana do przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego pod groźbą „wyrzucenia” z UE bez umowy z dniem 1 czerwca. Tymczasem ponadpartyjne rozmowy torysów i laburzystów mające na celu wypracowanie politycznego kompromisu nie wniosły wiele, a premier Theresa May spotkała się z ogniem krytyki eurosceptyków, którzy wzywają wręcz do bojkotu euro-wyborów.

Nota prawna

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk