• Odbierz prezent
BREXIT - wpływ na brytyjskie firmy i regulacje prawne
Z artykułu dowiesz się:

- Co oznacza BREXIT dla brytyjskiego sektora usług finansowych
- Na czym polega zasada równoważności regulacji

Kwestia tego co po Brexicie jest bardzo istotna dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Ze względu na globalny charakter rynków finansowych oraz status Londynu jako światowego centrum finansowego, szeroko rozumiana kondycja finansowa państwa będzie nadal opierać się na transgranicznych stosunkach, zarówno z UE, jak i na szerszej arenie międzynarodowej. Sprawne funkcjonowanie infrastruktury rynku finansowego, będzie wymagało wytężonej pracy nad zachowaniem ciągłości strategicznych.

 

Niezależnie od wyniku negocjacji Wielkiej Brytanii z państwami członkowskimi UE, firmy brytyjskie bedą zobowiązane nadal spełniać wymogi regulacyjne, takie jak raportowanie transakcji zgodnie z wymaganiami UE (MiFID II, EMIR oraz SFTR). To wszystko ma na celu utrzymanie płynnego obrotu transgranicznego z kontrahentami z Unii Europejskiej. Wymogi sprawozdawcze mają pozostać prawomocne i będą wymagały wdrożenia po Brexicie. Ich charakter ma być odpowiednikiem reżimu prawnego UE, specyficznego dla brytyjskiego rynku usług finansowych. [...]

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Piotr Śnieg

Absolwent Manchester Metropolitan University w dziedzinie Biznesu Międzynarodowego. Odpowiedzialny jest za rozwój Abide Financial w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk