• Odbierz prezent
Brave Lamb Studio z Rodziny Movie Games oficjalnym developerem Playstation 5

Brave Lamb Studio, wchodzący w skład Rodziny Movie Games, producent gier w segmencie Indie Premium, przeniesie grę Field Hospital na konsolę Playstation 5. Korporacja Sony zaakceptowała grę w procesie submisji na konsole nowej generacji jej autorstwa. Na tej podstawie Field Hospital został przyjęty w poczet gier, które mogą być developowane na platformę Playstation, a Brave Lamb Studio otrzymał status formalnego developera PS5. Uzyskanie zgody Sony jest ostatnim etapem formalnego zatwierdzenia wydania gry na konsole Playstation 5 oraz Xbox Series X|S.

Spółka podpisała z firmą Sony dwie umowy: developerską, która daje Studiu dostęp do narzędzi i technologii najnowszej generacji konsol Playstation, a także gwarancję obecności gry Field Hospital na platformie oficjalnego sklepu Playstation Store.

- Podpisanie umów z firmą Sony jest oficjalnym potwierdzeniem naszych planów wydania Field Hospital na konsolach nowej generacji. Kilka tygodni temu podpisaliśmy podobne umowy z korporacją Microsoft, dzięki którym uzyskaliśmy status formalnego developera platformy Xbox. Jest to oficjalne przypieczętowanie planów związanych z premierą gry Field Hospital, nie tylko na PC, ale również na konsolach nowej generacji Playstation 5 oraz Xbox Series. Nasza gra będzie zapewniała graczom szereg doznań i przeżyć bardzo rzadko spotykanych w popularnych obecnie produkcjach - komentuje Michał Dziwniel, główny producent w Brave Lamb Studio.

Playstation 5 będzie drugą konsolą na której zostanie wydana gra Field Hospital. W styczniu br. Brave Lamb Studio podpisała podobne umowy z korporacją Microsoft, dzięki którym studio zostało formalnym developerem konsoli Xbox Series X|S.

- Potencjał Field Hospital jest ogromny, dlatego cieszymy się, że posiadacze konsol PS5 oraz Xbox Series będą mogli poczuć klimat szpitala z czasów Wielkiej Wojny. Dodatkowo prowadzimy rozmowy z Microsoft oraz Sony dotyczące wsparcia marketingowego tytułu - dodaje Michał Dziwniel.

W ramach rozgrywki oferowanej przez Field Hospital, gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Będzie to pierwsza produkcja next-genowa w portfolio Studia, które w przyszłości planuje skoncentrować się na grach opartych o bogatą warstwę narracyjną w nie eksploatowanych wcześniej w grach komputerowych realiach.

Zgodnie z harmonogramem prac nad projektem gra ma się ukazać na platformy PC, PS5 oraz konsole z rodziny Xbox Series  w IV kwartale 2022 roku. Twórcy gry szacują, że gra osiągnie sprzedaż na poziomie kilkuset tysięcy sztuk w pierwszych 24 miesiącach po premierze. Oprócz prac nad grą Spółką przygotowuje się również do procesu wprowadzenia akcji na GPW.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk