• Odbierz prezent
Brave Lamb Studio z Grupy Movie Games wprowadzi grę Field Hospital na konsole Xbox Series X

Brave Lamb Studio, wchodzący w skład Grupy Movie Games, producent gier w segmencie Indie Premium, przeniesie grę Field Hospital na konsolę Xbox Series X. Korporacja Microsoft zaakceptowała grę w procesie submisji na konsole nowej generacji sygnowane marką Xbox. Na tej podstawie Field Hospital został przyjęty w poczet gier, które mogą być developowane na platformę Xbox, a Brave Lamb Studio otrzymał status formalnego developera programu Xbox.

Spółka podpisała z firmą Microsoft dwie umowy: developerską, która daje Studiu dostęp do narzędzi i technologii najnowszej generacji konsol Microsoft, która gwarantuje obecność Field Hospital na platformie oficjalnego sklepu Xbox.

- Umowy podpisane z Microsoft są oficjalnym przypieczętowaniem planów związanych z premierą gry Field Hospital, nie tylko na PC, ale również na konsolach nowej generacji Xbox Series. Nasza gra będzie zapewniała graczom szereg doznań i przeżyć bardzo rzadko spotykanych w popularnych obecnie produkcjach. Jej potencjał jest ogromny dlatego cieszymy się, że również posiadacze konsoli Xbox Series będą mogli poczuć klimat szpitala z czasów Wielkiej Wojny. Dodatkowo prowadzimy z Microsoft rozmowy związane ze wsparciem marketingowym tytułu, jednak na tym etapie jest za wcześnie by mówić o szczegółach - komentuje Michał Dziwniel, główny producent Studia Brave Lamb Studio.

W ramach rozgrywki oferowanej przez Field Hospital, gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Będzie to pierwsza produkcja next-genowa w portfolio Studia, które w przyszłości planuje skoncentrować się na grach opartych o bogatą warstwę narracyjną w nie eksploatowanych wcześniej w grach komputerowych realiach.

- Zespół Brave Lamb Studio posiada bardzo duże kompetencje w zakresie produkcji gier z segmentu Indie Premium. Skłoniło nas to do aktualizacji koncepcji developmentu wersji konsolowych w grupie. Zazwyczaj jedna ze Spółek zależnych w MG zajmuje się wykonywaniem portów na platformy konsolowe. W przypadku Brave Lamb Studio zdecydowaliśmy się na budowanie tych kompetencji wewnątrz zespołu. - komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Zgodnie z harmonogramem prac nad projektem gra ma się ukazać na platformy PC, PS5 oraz konsole z rodziny Xbox Series  w IV kwartale 2022 roku. Twórcy gry szacują, że gra osiągnie sprzedaż na poziomie kilkuset tysięcy sztuk w pierwszych 24 miesiącach po premierze. Oprócz prac nad grą Spółką przygotowuje się również do procesu wprowadzenia akcji na GPW.

Brave Lamb Studio to team składający się z 17 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland, CD Projekt, T-Bull czy People Can Fly. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży gier od 2010 roku na stanowiskach producenckich i designerskich. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk