• Odbierz prezent
Braster znów ma problem z wykupieniem obligacji. Kurs spada

Spółka medyczno-technologiczna Braster poinformowała we wtorek 18 lutego, że może mieć poważne problemy ze spłatą zobowiązań wobec obligatariuszy, których termin spłaty przypada na marzec tego roku. Spółka zapowiada zwołanie zgromadzenia obligatariuszy, po to aby ustalić zmiany warunków spłaty. Informacja nie spotkała się z ciepłym przyjęciem akcjonariuszy - kurs akcji Brastera na wtorkowej sesji spadł o ponad 4%.

 

Braster w swoim komunikacie poinformował, że istnieje duże ryzyko problemów ze spłatą całości zobowiązań wynikających z emisji obligacji serii A, których termin spłaty przypada na 1 marca. Łączna kwota zobowiązań wobec obligatariuszy to 1,17 mln złotych, obecnie nie wiadomo jednak jaka część kwoty może zostać niespłacona. Spółka zapowiedziała zwołanie zgromadzenia obligatariuszy, na którym będzie chciała odroczyć termin spłaty obligacji.

Zajmujący się produkcją autorskich urządzeń diagnostycznych do wykrywania raka piersi Braster tłumaczy się z problemów ze spłatą zobowiązań dużymi nakładami finansowymi na wprowadzenie systemu Deep Braster, którego celem jest automatyczna interpretacja badań wykonanych urządzeniami wyprodukowanymi przez spółkę.

Braster zakłada, że komercjalizacja nowego systemu znacząco wpłynie na wyniki finansowe w nadchodzących kwartałach, co pozwoli na pełną spłatę obligatariuszy.

 

To nie pierwszy problem z wykupem obligacji przez Braster. Podobna sytuacja miała miejsce w maju zeszłego roku.

Akcje Braster spadły dziś o 4,32% kończąc wtorkową sesję z wyceną 0,3540 PLN.

Czytaj także: Braster wprowadza w euforię swoich akcjonariuszy - kurs rośnie o 40% po publikacji wyników badań

Spółka medyczno technologiczna Braster w czwartek 24 października opublikowała wyniki badań potwierdzających skuteczność działań metody diagnostycznej rozwijanej przez spółkę, jak i samych urządzeń, których jest producentem. Chodzi o skuteczność wykrywania raka piersi przez urządzenia Braster - mimo.. Czytaj
Braster wprowadza w euforię swoich akcjonariuszy - kurs rośnie o 40% po publikacji wyników badań

 

Notowania: Braster SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:BRA/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk