• Odbierz prezent
Braster z umową dystrybucyjną w Korei Południowej - kurs gwałtownie rośnie

Spółka biotechnologiczna Braster, borykająca się w ostatnim czasie z licznymi problemami, opublikowała w środę 10 lipca komunikat o podpisaniu umowy dystrybucyjnej na rynku południowokoreańskim. W jej ramach na terenie Korei Południowej sprzedawane będą urządzenia firmy, w tym głównie Braster Pro, przeznaczony do użytku w gabinetach lekarskich. Informacja ta spotkała się w optymistycznym przyjęciem akcjonariuszy - kurs Braster na środowej sesji rośnie ponad 14,5%.

 

Braster zajmuje się produkcją urządzeń do diagnostyki raka piersi z wykorzystaniem opatentowanej przez siebie metody opartej na wykorzystaniu ciekłych kryształów i termografii kontaktowej. W ofercie posiada dwa urządzenia - Braster Pro do użytku profesjonalnego w gabinetach lekarskich oraz System Braster dla klientów indywidualnych, do użytku domowego.

Umowa dystrybucyjna, którą Braster podpisał z południowokoreańską firmą, ma obejmować sprzedaż urządzenia Braster Pro do gabinetów lekarskich, wraz z pakietem badań objętych wysoka marżą. Rozpoczęcie dystrybucji urządzeń rozpocznie się w przyszłym roku i obejmie przynajmniej 320 sztuk, zaś do końca 2022 r. liczba zakupionych urządzeń ma wynieść 3220. Zgodnie z umową, południowokoreański dystrybutor poniesie wszelkie koszty związane z rejestracją urządzenia na tamtejszym rynku. W umowie nie sprecyzowano jednak kar umownych za niewywiązanie się z jej zapisów.

 

Spółka ma za sobą niewielki kryzys wizerunkowy po medialnych doniesieniach z połowy marca, wedle których czołowi polscy onkolodzy, w tym prezes Polskiej Ligi Walki z Rakiem, skrytykowali metody diagnozy raka piersi oparte na termografii kontaktowej, na których Braster opiera swoje produkty.

Na środowej sesji kurs Braster wyraźnie rośnie. Aktualnie akcje spółki notowane są po 1,9360 PLN, co jest wzrostem o niemal 15%.

 

Braster 6 maja poinformował o braku środków na wykup obligacji serii A wyemitowanych w 2016 r.

Czytaj także: Braster ma problem z wykupem obligacji. Kurs spada

Spółka biotechnologiczna Braster, borykająca się ostatnio z licznymi problemami, w poniedziałek 6 maja poinformowała o braku wystarczających środków finansowych na wykup wyemitowanych w 2016 r. obligacji serii A, który miał nastąpić pod koniec miesiąca. Spółka na 28 maja zwołała zgromadzenie obligat.. Czytaj
Braster ma problem z wykupem obligacji. Kurs spada

 

Notowania: Braster SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:BRA/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk