• Odbierz prezent
Branża budowlana nie korzysta na pozytywnych nastrojach - przedstawiciele sektora budowlanego Budimex i Dom Development ze sporą przeceną notowań
fot. freepik.com

Zmiana nastrojów na Wall Street rzeczywiście miała miejsce, indeks Nasdaq zyskał 3%, a indeks S&P 500 2,4%. „Byki” otrzymały kilka impulsów do uaktywnienia swojego popytu – kolejne kroki w kierunku pakietu fiskalnego, wprowadzenie trzeciej szczepionki, spadek rentowności obligacji, czy sama skala korekty, która w ramach indeksu spółek technologicznych oddała cały wzrost z pierwszej połowy lutego. Wciąż poprawia się sytuacja pandemiczna w Stanach Zjednoczonych, spada liczba dziennych zakażeń, spada liczba obecnie zarażonych, topnieje liczba zgonów.

Dodatkowo odsetek zaszczepionych osób przekracza 20%, jeżeli nie pojawi się nowy szczep wirusa odporny na szczepionki i do tego szybko rozprzestrzeniający się to amerykańska gospodarka ma zielone światło do przyśpieszonej odbudowy w nadchodzących miesiącach.

Na krajowym rynku najsilniej odbiły blue chipy,

niekwestionowanym liderem wzrostów w indeksie WIG20 był Alior Bank (+15,3%), który po opublikowaniu wyników za ubiegły kwartał dynamicznie zyskuje, a za nim znalazł się drugi przedstawiciel zyskującego sektora bankowego - Pekao (+5,7%). W odwrocie znalazły się walory JSW (-2,2%), Allegro (-1,9%) i Asseco (-0,6%). W indeksie mWIG40 dwucyfrowy wzrost odnotował Mabion (+13%), który systematycznie zyskuje od połowy ubiegłego miesiąca. Na drugiej pozycji znalazł się PlayWay (+7,6%) – spółka przed sesją poinformowała o podpisaniu umowy inwestycyjnej dotyczącej objęcia i odkupu akcji Platynowe Inwestycje Spółka Europejska.

Z drugiej strony najmocniej przecenili się przedstawiciele sektora budowlanego Budimex (-6,8%) i Dom Development (-3,1%)

Natomiast w indeksie małych spółek to właśnie spółki ze wspomnianej szeroko pojętej branży znalazły się na podium – Polimex Mostostal zyskał 13,2%, a Trakcja 12%. Najsłabiej wypadł Harper (-13,3%) – dzień wcześniej spółka przestawiła swoje wyniki finansowe.

Z pozostałych informacji:

1. Szacunkowy wynik netto Inter Cars w IV kw. 2020 r. wyniósł 110 mln zł wobec prognoz analityków oscylujących w okolicy 65 mln zł – wynik jest lepszy o 141% r/r.

2. Comarch wypracował zysk netto w ubiegłym kw. na poziomie 51,8 mln zł, o 47% lepszy r/r, znacząco przekroczył konsensus na poziomie 24,3 mln zł.

3. Akcjonariusze Ropczyc wzywają do sprzedaży 1 057 825 akcji po cenie 26,73 zł


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk