• Odbierz prezent
handel praca

Niewątpliwie sytuacja związana z koronawirusem uderzyła w rynek pracy. Wiele osób straciło pracę, szczególnie w branży turystycznej, hotelarskiej i restauracjach. Są jednak branże, które są odporne na kryzys, a wręcz w obecnej sytuacji panuje w nich zwiększone zapotrzebowanie na pracowników. Obecnie duże sieci handlowe poszukują pracowników.

 

W związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem, wiele osób straciło pracę. Jednak są branże, w których jest duże zapotrzebowanie na pracowników. Przykładem jest służba zdrowia, ale także handel. Dotyczy to sklepów, które oferują żywność i inne niezbędne w codziennym życiu produkty.

Portal Money.pl informuje, że szczególnym zainteresowaniem wśród poszukujących pracy ciesza się obecnie supermarkety i dyskonty, które obecnie chętnie zatrudniają pracowników. Jak do tej pory takim sklepom nie było tak łatwo znaleźć pracowników, jednak obecnie jest dużo chętnych. Przykładem sklepów, które poszukują pracowników są Biedronka, Lidl i inne duże sieci handlowe.

Według informacji portalu Money.pl, do pracy w marketach zgłasza się wiele osób, które do tej pory pracowały w innych branżach, np. w restauracjach, hotelach, a także przy pracach biurowych. Wielu z nich traktuje tę pracę jako okres przejściowy, aby przeczekać ciężkie czasy, a w razie poprawy sytuacji powrócić do swej branży.

Większość nowych ofert pracy dotyczy nie tyle kasjerów, co raczej osób do wykładania towarów. Lidl utworzył stanowisko o nazwie „pracownik wsparcia sprzedaży”. Zadaniem tych osób jest rozpakowywanie towaru i dbanie o porządek, a także „utrzymywanie wysokiego poziomu higieny pracy”. Jak informuje portal Money.pl, także Netto Polska poszukuje pracowników do rozpakowywania i rozkładania towaru.

Szczególnie wzrostowi zatrudnienia w sieciach handlowych sprzyja wydłużenie godzin pracy. Wiele sklepów jest czynnych całą dobę. Szczególnie duże zapotrzebowanie jest przed świętami, po czym prawdopodobnie zmaleje. Jak jednak w rozmowie z Money.pl stwierdza jeden z menedżerów w dużej sieci handlowej, branża ta jest odporna na kryzys.

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk