• Odbierz prezent
Brand24 przywraca funkcje monitorowania Facebooka i Instagrama. Kurs rośnie

Wrocławska spółka informatyczna Brand24 po raz kolejny w ostatnim czasie dzieli się dobrymi informacjami ze swoimi akcjonariuszami i klientami. Po zeszłorocznych problemach i zablokowaniu przez Facebooka, spółce nie tylko udało się porozumieć z amerykańskim gigantem mediów społecznościowych, ale również przywrócić usługi monitorowania Facebooka i Instagrama w nowej odsłonie. Na środowej sesji akcje Brand24 zyskują niecałe 4,5%, w ciągu miesiąca zaś ich cena zwiększyła się o ponad 15%.

 

We wrześniu zeszłego roku Brand24 został zablokowany przez Facebooka za rzekome zbieranie danych niezgodne z regulaminem serwisu, co skutkowało usunięciem z oferty spółki funkcji monitorowania wzmianek z dwóch najpopularniejszych serwisów społecznościowych - Facebooka i Instagrama. Od tamtego czasu aż do pierwszej połowy marca spółka znajdowała się w mocnym trendzie spadkowym, tracąc niemal 60% (z 39,9000 PLN do 17,1000 PLN).

 

Przełom nastąpił 12 marca, kiedy Brand24 poinformował, że podpisał porozumienie z Facebookiem, na mocy którego odzyska dostęp do swoich zablokowanych profili społecznościowych, a w najbliższej przyszłości również do API (interfejsu programowania aplikacji), które pozwoli na przywrócenie funkcji monitorowania Facebooka i Instagrama. Informacja spotkała się z entuzjastycznym odbiorem akcjonariuszy, kurs Brand24 od tamtego czasu wzrósł o ponad 37%.

 

W środę 25 marca prezes Brand24 Michał Sadowski poinformował o ponownym wprowadzeniu do oferty funkcji monitorowania wzmianek i hashtagów na Facebooku oraz Instagramie.

 

Aktualny kurs akcji Brand24 wynosi 23,5000 PLN, co jest wzrostem o niecałe 4,5%.

Brand24 oferuje autorskie narzędzie do monitoringu wzmianek, postów i zapytań w Internecie, działająca w modelu SaaS (ang. Software as a Service) i czerpiąca dochody z planów subskrypcyjnych swoich klientów.    

Czytaj także: Brand24 w tarapatach - spółka monitorująca widoczność w sieci zniknęła z Facebooka i Instagrama

Facebook i należące do niego serwisy oraz aplikacje to nie tylko największe medium społecznościowe świata, ale również podstawa lub integralna część modelów biznesowych wielu firm świadczących usługi bezpośrednio związane właśnie z mediami społecznościowymi. Tak duża zależność od spółki Marka Zucker.. Czytaj
Brand24 w tarapatach - spółka monitorująca widoczność w sieci zniknęła z Facebooka i Instagrama


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk