• Odbierz prezent
brand24 debiut

Dziś na parkiecie NewConnect zadebiutowała spółka Brand24, stając się 407. podmiotem notowanym na tym rynku. Z debiutem nie związana była emisja publiczna akcji. Chętni muszą je kupować od obecnych akcjonariuszy.

 

Na giełdę wprowadzone zostały akcje znajdujące się w posiadaniu dużych akcjonariuszy, do których należą fundusz inwestycyjny Larq Growth Fund, czy Venture Inc. Duże pakiety akcji posiadają również Michał Sadowski i Piotr Wierzejewski – twórcy projektu.

 

Przeczytaj wywiad z Michałem Sadowskim w najnowszym numerze magazynu FxMag!

Czytaj

 

Otwarcie dzisiejszych notowań nastąpiło na poziomie 57,00 PLN, czyli niemal 80% wyżej niż wynosiła cena emisyjna w ofercie prywatnej z ubiegłego roku (31,76 PLN). Po otwarciu obserwujemy jednak na ten moment spadki, które sięgnęły nawet poziomu 47,10 PLN.

 

Brand24

brand24

 

Brand24 to pierwsza spółka, która w tym roku debiutuje na rynku NewConnect, a może okazać się jednym z najgłośniejszych tegorocznych debiutów. Niektórzy wieszczą jej nawet sukces na miarę LiveChat, który notowany jest obecnie na głównym parkiecie GPW.

Obie spółki łączy to, że bazują na jednym flagowym produkcie, przeznaczonym dla przedsiębiorców. W przypadku LiveChat jest to aplikacja do komunikacji pomiędzy użytkownikiem i właścicielem witryny internetowej, natomiast Brand24 oferuje narzędzia służące do monitorowania w Internecie treści w dotyczących marki, produktu, czy słów kluczowych.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk