• Odbierz prezent
Brak innowacji wykończy Tima Cooka?
Z artykułu dowiesz się:

- Z jakimi problemami boryka się Apple?

Investing.com - Zdaje się, że Apple nie ma ostatnio dobrej passy. Z opublikowanych we wtorek wyników finansowych spółki wynika, że drugi kwartał z rzędu spadła sprzedaż jej iPhonów.

 

FXMAG forex brak innowacji wykończy tima cooka? tim cook apple 1

 

Oczywiście, firma pod kierownictwem Tima Cooka, znalazła na to swoje, jakże oryginalne, wytłumaczenie. Wedle Cooka, sprzedaż spada, bo wszyscy czekają na kolejny model.

Może coś by w tym było, gdyby nie fakt, że na nowy model iPhona przyjdzie nam czekać jeszcze parę dobrych miesięcy, a w końcu czymś dzwonić trzeba.

Apple sprzedał w drugim kwartale 2017 roku (tym kończącym się 1 kwietnia), 50 760 000 iPhonów. Rok wcześniej, w analogicznym okresie, sprzedano 51 190 000 „telefonów”. Analitycy spodziewali się sprzedaży wyższej o ponad 2 miliony sztuk.

W tym roku mija 10 lat istnienia firmy, co dodatkowo wzmaga oczekiwania inwestorów i użytkowników wobec spółki. Presja jest odczuwalna i mimo tego, że przychody firmy rosną, a sprzedaż jej flagowego produktu spadła zaledwie o 1%, rynek zdaje się być nieufny co do dalszego, ekscytującego rozwoju firmy.

Wielu komentatorów zwraca uwagę na to, że Apple bez Steve’a jest pozbawiony "tego czegoś", czego dokładnie - trudno powiedzieć. Tak czy owak, inwestorzy zdają się zadawać sobie to samo pytanie: czy Tim w końcu dogoni mistrza?

 

Źródło: Investing.com Polska


Investing.com

Portal finansowy Investing.com został założony w 2007 roku i jest kompleksowym źródłem informacji oraz narzędzi związanych z rynkami finansowymi. Investing.com udostępnia m.in. notowania w czasie rzeczywistym, wykresy przesyłane strumieniowo, aktualne informacje finansowe, analizy techniczne, katalogi i listy brokerów, kalendarz ekonomiczny oraz narzędzia i kalkulatory. Strona internetowa dostarcza kompleksowych informacji na temat walut, indeksów, papierów wartościowych, kontraktów terminowych , opcji, towarów, stóp procentowych i obligacji. Mając rosnącą liczbę użytkowników na całym świecie, Investing.com jest wiodącym globalnym portalem finansowym, który nieustannie się rozwija, dodając nowe innowacyjne funkcjonalności i działy, zapewniając swoim czytelnikom optymalne wszechstronne źródło informacji

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk