• Odbierz prezent
BOŚ wypowiada umowę Igoria Trade - możliwe kilkudniowe opóźnienia wpłat i wypłat na BitBay

Spółka Igoria Trade, będąca pośrednikiem płatniczym, obsługującym m.in. największą polską giełdę kryptowalut BitBay, a także niedawno upadły Bitmarket, otrzymała wypowiedzenie umów o prowadzenie rachunków bankowych od Banku Ochrony Środowiska. Oznacza to znaczne utrudnienia dla działaności spółki, której problemy z kontami bankowymi rozpoczęły się tuż po głośnym upadku giełdy Bitmarket.

 

Igoria Trade po raz pierwszy informowała o problemach z kontami bankowymi obsługiwanymi przez BOŚ niedługo po upadku giełdy Bitmarket, który miał miejsce 8 lipca. Dzień później spółka poinformowała o wypowiedzeniu umowy o prowadzenie rachunku Bitmarket i zamrożeniu znajdujących się na nich środków w celu przekazania ich do dyspozycji prokuratury. Nie uchroniło to jednak dostawcy płatności przed problemami z bankiem - BOŚ zdecydował wówczas o tymczasowym zawieszeniu należących do Igoria Trade kont bankowych i zażądał dodatkowej dokumentacji, co sparaliżowało działalność spółki.

Jednym z głównych klientów Igoria Trade jest czołowa giełda BitBay, stąd też nietrudno domyślić się, że problemy z kontami bankowymi odbiły się również na czasie realizacji wpłat i wypłat w polskim złotym, zlecanych przez klientów giełdy.

BitBay już w połowie lipca informował o zmianie operatora płatności w celu uniknięcia problemów, z którymi boryka się Igoria Trade.

Jak poinformował Puls Biznesu, 13 sierpnia BOŚ zdecydował o całkowitym wypowiedzeniu umów o prowadzenie rachunków bankowych Igoria Trade.

 

Giełda BitBay poinformowała o tym na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, ostrzegając o możliwości wystąpienia nawet kilkudniowej przerwy w realizacji wpłat i wypłat walut fiducjarnych. Jednocześnie BitBay zapewnia, że środki klientów są w pełni bezpieczne, zaś negocjacje pomiędzy Igoria Trade a BOŚ wciąż trwają.

 

Igoria Trade to spółka notowana od grudnia 2011 r. na NewConnect, posiadająca od 2013 r. status Krajowej Instytucji Płatniczej, nadany przez KNF.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk