• Odbierz prezent
Boruta Zachem i InventionBio rozpoczęły negocjacje ze szwajcarskim funduszem private equity

Boruta-Zachem S.A. – grupa rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania wraz ze spółka zależną InventionBio, podpisały umowę o poufności z szwajcarskim funduszem inwestycyjnym Elbrus Capital Management. Podpisanie umowy rozpoczyna etap negocjacji w sprawie potencjalnej inwestycji funduszu private equity – bezpośredniego zakupu istniejących akcji Boruty Zachem lub udziałów InventionBio.

- Bardzo się cieszymy, że nasza spółką interesują się nie tylko duże koncerny zainteresowane współpracą operacyjną jak Perdue Agribusiness, ale także duże podmioty inwestycyjne. Jest to potwierdzenie atrakcyjności obranej drogi rozwoju dla całej Grupy Boruta Zachem. Rozważamy wyłącznie opcje zbycia części posiadanych akcji na rynku giełdowym, aby dać możliwość dołączenia do grona akcjonariuszy nowym, silnym podmiotom, które swoją obecnością wzmocniłyby akcjonariat spółki. Emisja nowych akcji Boruta Zachem w celu objęcia ich przez Elbrus Capital nie jest brana przez nas pod uwagę. - mówi Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Zarządu Boruta-Zachem S.A.

Elbrus Capital Management SA to niezależny szwajcarski fundusz działający w zakresie instytucjonalnych inwestycji kapitałowych z siedzibą w Genewie, z doświadczeniem na rynku akcji sięgającym 1998 r. Flagowym funduszem firmy jest The Elbrus Fund, uruchomiony w 2006 r., który stosuje unikalne podejście do zarządzania zmiennością w procesie inwestycyjnym, umożliwiając globalnym inwestorom uzyskanie atrakcyjnego profilu ryzyka
i zwrotu na wschodzących europejskich rynkach akcji tj. Polska, Ukraina, Turcja, Rosja.

- Posiadanie w akcjonariacie spółki funduszu private equity, dodatkowo umocniłoby postrzeganie naszej Grupy jako pioniera innowacyjnych rozwiązań agro-biotechnologicznych w Polsce. – dodaje Marcin Pawlikowski.

Boruta Zachem w minionym tygodniu poinformowała o rozpoczęciu współpracy z jednym
z największych koncernów agrarnych z USA. Amerykanów z firmy Perdue Agribusiness, interesuje zastosowanie technologii biorafineracji śruty rzepakowej w produkcji dodatków paszowych. W ramach wstępnych badań Perdue Agribusiness wysłała do Polski próbki własnych surowców do inżynierów z InventionBio, w celu ich zbadania pod kątem zastosowania technologii rafinacji biomasy do przerobu takich substancji. Pozytywny wynik całego procesu badań, otworzy nowe możliwości spółce na sprzedaż licencji na wykorzystanie technologii, jak i stworzenie joint venture, którego przychody z wspólnego projektu sięgnęłyby nawet 60 mln zł.

O Spółce:

Grupa Kapitałowa BORUTA-ZACHEM S.A. prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach:

  • badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych.
  • produkcji ekologicznych środków powierzchniowo czynnych – biosurfaktantów, ekologicznych kosmetyków oraz produktów chemii gospodarczej opartych na biosurfaktantach i środkach naturalnych,
  • produkcji barwników i pigmentów

Grupa jest pierwszym w Polsce producentem środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Działalność jest realizowana dzięki własnym laboratoriom oraz z wykorzystaniem nowoczesnych linii produkcyjnych. Produkty wytwarzane w ww. technologii sprzedawane są pod dwiema markami: OnlyBio – oferująca produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości.

Jednocześnie firma jest uznanym producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Od 2014 r. Boruta Zachem S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk