• Odbierz prezent
BoomBit zalicza udany debiut na GPW i milion pobrań najnowszej gry w cztery dni

We wtorek 14 maja miał miejsce długo oczekiwany, pierwszy w tym roku debiut na głównym parkiecie GPW (nie licząc transferów spółek z NewConnect). Swoją inauguracyjną sesję miała wzbudzająca znaczne zainteresowanie spółka gamingowa BoomBit, zamykając notowania ze znacznym zyskiem, wynoszącym niemal 14% przy kursie 21,6500 PLN.

 

Kurs praw do akcji (PDA) spółki BoomBit wystartował z poziomu cenowego 19,0000 PLN, otwierając się luką wzrostową na 22,6950 PLN (niemal 19,5% wzrostu) i wyznaczając maksima jeszcze w pierwszej godzinie wtorkowej sesji na 22,7600 PLN. Finalnie pierwsza sesja notowań spółki gamingowej zamknęła się na kursie 21,6500 PLN, co oznacza wzrost o 13,95% w stosunku do kursu odniesienia. Wartość obrotu na pierwszej sesji osiągnęła niemal 8 mln PLN, co wskazuje na relatywnie wysokie zainteresowanie inwestorów akcjami BoomBit.

Wartość IPO BoomBit początkowo miała wynieść ponad 46 mln PLN, jednak finalnie osiągnęła ona kwotę 35,2 mln złotych, przy cenie emisyjnej akcji na poziomie 19 PLN.

Mimo udanego debiutu BoomBit, jak dotąd najlepszą pierwszą sesję w tym roku zaliczyła spółka CDA.pl

 

W dniu debiutu spółka poinformowała również o sukcesie jej najnowszej gry mobilnej, Coffee Corp, polegającej na prowadzeniu sieci kawiarni. Gra została opublikowana zaledwie cztery dni temu, w piątek 9 maja, i w ciągu tak krótkiego czasu przekroczyła liczbę 1 miliona pobrań ze sklepów Google Play oraz AppStore.

 

BoomBit to gdańska spółka gamingowa założona w 2012 r., specjalizująca się w produkcji i dystrybucji gier mobilnych na systemy Android oraz iOS w formule Free to Play (gry są darmowe do pobrania, jednak w toku rozgrywki można skorzystać z udogodnień, oferowanych w ramach mikropłatności, oprócz tego twórcy zarabiają na reklamach w grze). W I poł. 2018 r. zanotowała niemal 8,5 mln PLN zysku netto wobec niecałych 2,7 mln rok wcześniej.

Czytaj także: Dziś globalna premiera najnowszej gry BoomBit – Idle Coffee Corp

Do App Store i Google Play na całym świecie trafiła dziś gra Idle Coffee Corp Grupy BoomBit, międzynarodowego dewelopera i wydawcy gier na platformy mobilne. To stworzona w modelu GaaS gra typu idle, polegająca na rozwijaniu własnych kawiarni, w celu stworzenia prawdziwego kawowego imperium. Aby te.. Czytaj
Dziś globalna premiera najnowszej gry BoomBit – Idle Coffee Corp

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk