• Odbierz prezent
Bon turystyczny zachęcił już tysiące Polaków do wyjazdu na wakacje – najnowsze dane od Travelist.pl

Polacy chcą jechać na wakacje z bonem turystycznym. Blisko 40% rezerwacji od początku sierpnia zostało dokonanych z użyciem bonu i jedna piąta z nich w ogóle nie doszłaby do skutku, gdyby nie wakacyjne 500 plus – takie wnioski płyną z podsumowania pierwszych dni funkcjonowania nowego programu w serwisie Travelist.pl, który jako pierwszy portal rezerwacyjny na polskim rynku wprowadził na szeroką skalę możliwość obsługi bonów turystycznych.

Mocny start programu 500+ na Travelist.pl

Od 1 sierpnia polskie rodziny mogą planować wakacyjny wypoczynek z uwzględnieniem bonu turystycznego 500 plus. Do dziś wg danych ZUS skorzystało z tej możliwości już blisko 50 tys. rodziców, zaś łączna wartość wykorzystanych w tym okresie bonów to 36 mln zł. W pierwszych dniach funkcjonowania nowego programu niemal 10% wszystkich bonów turystycznych było realizowanych za pośrednictwem strony Travelist.pl – to wyjątkowy rezultat wśród portali rezerwacyjnych, efekt zarówno szeroko zakrojonej kampanii marketingowej, jak i wyjścia naprzeciw potrzebom osób, którym przysługują dodatkowe środki na rodzinny wypoczynek.

Bon turystyczny zachęcił już tysiące Polaków do wyjazdu na wakacje – najnowsze dane od Travelist.pl - 1

Sprzedajemy głównie oferty polskie, a rodziny z dziećmi zawsze stanowiły dla nas jedną z najważniejszych grup docelowych. Dlatego bardzo intensywnie przygotowywaliśmy się do obsługi nowych bonów turystycznych i robiliśmy wszystko, by ruszyć z ich realizacją w momencie wejścia w życie programu. Badaliśmy nastroje i potrzeby naszych klientów, wprowadzaliśmy niezbędne rozwiązania techniczne, prowadziliśmy kampanię informacyjną, przygotowaliśmy też specjalną promocję „10% extra” dla wszystkich, którzy zdecydują się wykorzystać bon na naszej stronie. Dzięki temu mogliśmy jako pierwsi spośród dużych portali rezerwacyjnych zapewnić kompleksową możliwość realizacji bonów, a przy tym już na starcie zaproponować klientom największą na rynku liczbę rodzinnych hoteli, w których mogą tymi bonami zapłacić – mówi prezes Travelist.pll Tomasz Piszczako.

Bon turystyczny zachęcił już tysiące Polaków do wyjazdu na wakacje – najnowsze dane od Travelist.pl - 2

Polacy rezerwują więcej pobytów rodzinnych dzięki 500+

Na dzień dzisiejszy osoby odwiedzające stronę Travelist.pl mają do wyboru ponad 330 hoteli z całej Polski, w których mogą zrealizować bon 500+. Są one wyraźnie oznaczone i posiadają odpowiednio przystosowane opcje płatności. To ponad 40% wszystkich ofert dostępnych w serwisie i liczba ta z każdym dniem rośnie – podobnie jak liczba rezerwacji z bonem, których na Travelist.pl było już ponad 1,5 tys. Co niezwykle istotne, aż jedna piąta z nich została w całości opłacona środkami z bonu, czyli de facto nie doszłaby do skutku, gdyby nie dodatkowe środki z rządowego programu. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę rezerwacje, w których minimum połowa wartości przypada na bon, wskaźnik ten rośnie do ponad 60%. Oznacza to, że 500 plus skłania tysiące Polaków do rezerwowania pobytów, na które prawdopodobnie w ogóle by się nie zdecydowali, gdyby nie wsparcie ze strony państwa. Widać to również po wzroście liczby rezerwacji z dostawkami, które w ciągu pierwszych dni sierpnia stanowiły aż 40% wszystkich pobytów rezerwowanych na Travelist.pl – to o 20% więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Bon turystyczny zachęcił już tysiące Polaków do wyjazdu na wakacje – najnowsze dane od Travelist.pl - 3

Rezerwacje z bonem – koniecznie w sierpniu, najlepiej nad morzem lub… w mieście

Dzięki bonom rezerwujemy więcej – i chcemy cieszyć się tym dodatkowym wypoczynkiem jak najszybciej. Najlepiej jeszcze w sierpniu. Wg badania przeprowadzonego przez Travelist.pl w połowie lipca blisko 60% respondentów planowało zrealizować bon turystyczny w trakcie tegorocznych wakacji. Dane transakcyjne z pierwszych dni sierpnia pokazują jednak, że odsetek rezerwacji z bonem dokonanych na terminy wakacyjne sięga aż 90%. To o 7% więcej niż w przypadku rezerwacji bez bonu w tym samym okresie – a przy tym niepodważalny dowód na to, że dla rodzin z dziećmi „wakacje są najważniejsze”. Interesujące mogą być również inne rozbieżności między deklaracjami a rzeczywistym zachowaniem konsumentów.

Bon turystyczny zachęcił już tysiące Polaków do wyjazdu na wakacje – najnowsze dane od Travelist.pl - 4

O ile bowiem odsetek planowanych wyjazdów z bonem nad morze i w góry w dużej mierze zgadza się z faktycznie rezerwowanymi kierunkami, o tyle w przypadku city breaków mamy do czynienia z różnicą ponad 15 punktów procentowych – tylko 5% osób deklarowało wykorzystanie bonu na wyjazd do miasta, natomiast aż 21% rzeczywiście go na to wykorzystuje.

Bon turystyczny zachęcił już tysiące Polaków do wyjazdu na wakacje – najnowsze dane od Travelist.pl - 5

Do Trójmiasta, do Krakowa i w Karkonosze – tam pojadą z bonem klienci Travelist.pl

Jakie hotele na stronie Travelist.pl cieszą się największą popularnością wśród beneficjentów bonu? Zdecydowanie wygrywa Trójmiasto – aż 6 z 10 obiektów najchętniej rezerwowanych z bonem turystycznym mieści się w Gdańsku lub Sopocie. Poza tym klienci Travelist.pl wybierają rodzinne hotele w innych częściach Wybrzeża (Niechorze, Ustka, Kołobrzeg), na Mazurach, w Szklarskiej Porębie, ale też w Krakowie, Wrocławiu czy Kazimierzu Dolnym. Nie sposób jednak wskazać ewidentnych hitów lata z bonem – pierwsza dwudziestka obiektów na liście to zaledwie 42% wszystkich rezerwacji z wykorzystaniem 500+. Polskie rodziny wiedzą, czego chcą na wakacje i świadomie tego szukają.

Bon turystyczny zachęcił już tysiące Polaków do wyjazdu na wakacje – najnowsze dane od Travelist.pl - 6

Bon turystyczny zachęcił już tysiące Polaków do wyjazdu na wakacje – najnowsze dane od Travelist.pl - 7

Travelist.pl to pierwszy i największy w Polsce serwis rezerwacyjny łączący w sobie funkcje klubu travelowego oraz inspirującego magazynu podróżniczego. W nowoczesny i oryginalny sposób inspiruje niemal 6 mln zarejestrowanych użytkowników do planowania wypoczynku w kraju i za granicą, prezentując starannie wyselekcjonowane oferty blisko 1000 hoteli i pensjonatów. Od 2014 r. Travelist.pl jest członkiem międzynarodowej grupy turystycznej Secret Escapes, największego na świecie klubu travelowego obecnego w ponad 20 krajach na trzech kontynentach. W 2016 r. spółka stanęła na podium największych serwisów rezerwacyjnych w Polsce, a w 2019 r. znalazła się w gronie tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie wg prestiżowego rankingu FT1000 Financial Times.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Travelist.pl.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk