• Odbierz prezent
BNP Paribas prognozuje spadek zysku netto nawet o 20%

BNP Paribas SA zobowiązał się do dalszej redukcji kosztów po tym, jak jego zysk w pierwszym kwartale spadł o jedną trzecią.

Francuski bank odłożył więcej pieniędzy na pokrycie kosztów ewentualnych kredytów ratunkowych i zakłóceń wywołanych przez pandemię wirusa COVID-19, co pomniejszyło dochody z działalności operacyjnej. BNP Paraibas już w marcu ostrzegał, że zyski spowodowane ewentualnym kryzysem znacząco pomniejsza dochód banku.

Zysk netto w całym 2020 roku może spaść o 15-20% z powodu pandemii, której skutki były już odczuwalne w pierwszym kwartale zarówno w zakresie przychodów, jak i rezerw na pokrycie niespłacalnych kredytów - powiedział we wtorek największy, pod względem aktywów, francuski bank notowany na paryskiej giełdzie. Pożyczkodawca zwiększy swoje wysiłki na rzecz redukcji kosztów operacyjnych i politykę zacieśniania pasa.

FXMAG pozostałe bnp paribas prognozuje spadek zysku netto nawet o 20% bnp paribas sa bnp.fr bnp paribas  zysk netto  przychody  koszty  prognozy 1

Notowania BNP Paribas SA, 5 miesięcy

Rezerwy banku na pokrycie niespłacalnych kredytów wzrosły o 85% do 1,43 mld euro (1,56 mld dolarów). Jedna trzecia tej kwoty związana jest z sytuacją spowodowaną koronawirusem. Wyższe rezerwy, w połączeniu z niższymi przychodami, doprowadziły do 33% spadku zysku netto, który wyniósł 1,28 mld euro. Przychody z kolei spadły o 2,3% do 10,89 mld euro.

Pandemia spowodowała korektę budżetową banku blisko o 568 mln EUR. Największe korekty związane są z dwoma głównymi filarami działalności operacyjnej BNP Paribas – kredytowej oraz ubezpieczeniowej. Wskaźnik kapitału podstawowego Tier 1 BNP - kluczowy miernik siły kapitału - wyniósł 12% w marcu, wobec 12,1% w grudniu.

 

Notowania: BNP Paribas SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURONEXT:BNP/

Szymon Czuraj

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk