• Odbierz prezent
BNP Paribas Bank Polska planuje zwolnienia grupowe

W ostatnim czasie swe plany zwolnień  grupowych ogłosił kolejny bank. W najbliższych latach BNP Paribas Bank Polska zamierza zwolnić do 800 osób.

 

W ostatnich dniach BNP Paribas Bank Polska poinformował o planowanych zwolnieniach grupowych. W latach 2021-2023 bank zamierza zwolnić do 800 pracowników zatrudnionych w centrali i sprzedaży. Na koniec trzeciego kwartału 2020 r. BNP Paribas Bank Polska miał 474 oddziały i zatrudniał 9,3 tys. pracowników. Liczba klientów banku w tym okresie wyniosła 3,9 mln.

Bank wyjaśnił, że podjął decyzję o dalszej adaptacji modelu operacyjnego i planuje przeprowadzić zwolnienia grupowe w odpowiedzi na zmiany sytuacji rynkowej, dynamiczny rozwój technologiczny sektora bankowego oraz realizowane projekty w obszarze digitalizacji.

W połowie listopada prezes banku wspominał,  że BNP Paribas nie planuje zwolnień na taką skalę jak Santander Bank Polska, nie wykluczając jednak dalszych działań dostosowawczych związanych z kosztami.

Warto wspomnieć, że Santander Bank Polska planuje zwolnić do 2 tysięcy osób do końca 2022 r.

Czytaj także: Santander Bank Polska zwolni prawie 20% pracowników

Santander Bank Polska poinformował o planowanych zwolnieniach grupowych. Jak wyglądają szczegóły?   W swym komunikacie Santander Bank Polska poinformował, że zarząd zdecydował o uruchomieniu procedury zwolnień grupowych. Bank zamierza zwolnić do 2 tysięcy osób do końca 2022 r. Stanowi to około 18,.. Czytaj
Santander Bank Polska zwolni prawie 20% pracowników


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk