• Odbierz prezent
BMW – jak radzi sobie motoryzacyjny koncern z Niemiec?

Patrząc na szeroką wycenę niemieckiej spółki motoryzacyjnej BMW, uwagę zwraca przede wszystkim skala spadków z pierwszego kwartału 2020 roku. Jest ona głęboko skorelowana z globalnym rynkiem akcyjnym, który poddany był wyprzedaży z uwagi na pandemię.

Szczyt z połowy grudnia 2019 roku wyznaczony został na poziomie 77 EUR. Wyprzedaż z pierwszego kwartału 2020 roku przyczyniła się do osiągnięcia minimum po cenie 37 EUR. Mamy tutaj zatem skalę przeceny na poziomie ponad 50%.

BMW - notowaniaBMW D1

Spadki na rynkach finansowych są zawsze bardziej dynamiczne niż wzrosty. Dlatego też obecne wyceny na poziomie ponad 60 EUR trzeba uznać za optymistyczne. Tempo odrabia strat jest całkiem przyzwoite, a kurs ponownie testuje pułap współczynnika Fibonacciego 61,8%.
Na przytoczonym pułapie fibo mamy kluczowy poziom oporu. Jest to równoznaczne z wyrównaniem czerwcowego maksimum po cenie 61,5 EUR. Dzisiejsza sesja może być kluczowa dla kontynuacji trendu wzrostowego z ostatnich kilkunastu tygodniu.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk