• Odbierz prezent
Blue chipy zafundowały giełdzie mocne otwarcie

Drugą sesję w nowym roku warszawska giełda ponownie rozpoczyna na zielono. Tym razem we wzrostach przodują jednak duże spółki.

 

Wczorajszą, pierwszą sesję w tym roku, giełda zakończyła na plusie, do czego najmocniej przyczyniły się średnie i małe spółki.

Dziś po 30 minutach notowań WIG rósł o 1,23 %. Największe wzrosty obserwujemy w przypadku indeksu WIG20, który rośnie o 1,62%. Z grona blue-chipów, najmocniej po otwarciu sesji zyskiwały LPP i BZ WBK.

Jeśli byki utrzymają inicjatywę na rynku, to dziś indeks WIG20 może w najbliższych dniach ponownie zaatakować opór w okolicy 2560. Dziś już pokonał psychologiczną barierę 2500 punktów.

 

WIG20

wig20 

 

Indeks mWIG40 zwyżkuje o 0,62%, a sWIG80 o 0,50%. Ponownie słabiej radzi sobie dziś rynek NewConnetc. Indeks NCINDEX zakończył wczorajszą sesję na minusie, a na rozpoczęciu dzisiejszej sesji nieznacznie traci.

 

Wzrosty widzimy na przekroju wszystkich sektorów. Najmocniej zyskują WIG-GORNIC (+2,12%), WIG-BANKI (+1,68%) i WIG-ODZIEZ (+1,65%). Sektor spożywczy również wczoraj prezentował się bardzo dobrze.

Przewagę zielonego koloru widzimy również w ilości spółek rosnących i spadających. Tych pierwszych jest na ten moment 184 (42%), a tych drugich 69 (16%).

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk