• Odbierz prezent
 Blue chipy po zakończeniu sesji. Jak prezentują się spółki indeksu WIG20: Pepco oraz Dino?
fot. freepik.com

Obie ze spółek wchodzą w skład indeksu WIG20, są notowane na Warszawskiej giełdzie na rynku podstawowym, jako podmioty sektora “artykuły codziennego użytku”. Podsumujemy wyniki dzisiejszej sesji dla obu podmiotów, zwrócimy uwagę na najważniejsze dane i historię spółek. Zapraszam do zapoznania się z artykułem. 

 

Historia i najistotniejsze dane o spółce Dino

Dino jest to jedna z polskich spółek akcyjnych, działalność opiera się na prowadzeniu sieci sklepów spożywczo-przemysłowych. Podmiot funkcjonuje na rynku od roku 1999, siedziba znajduje się w miejscowości Krotoszyn. Dino jest spółką notowaną na GPW w Warszawie na rynku podstawowym, w systemie notowań ciągłych od kwietnia 2017 roku, wchodzi także w skład warszawskiego indeksu WIG20. Sieć sklepów została założona przez Tomasza Biernackiego, który jest obecnie właścicielem większości akcji spółki (51,16%). Notowania spółki Dino

Poniżej znajduje się tabela, w której odszukasz takie dane jak: cenę otwarcia, teoretyczny kurs otwarcia, cenę zamknięcia, najwyższy i najniższy kurs oraz zmianę procentową kursu akcji spółki w dniu dzisiejszym.

 

Nazwa spółki

Dino

Kurs otwarcia

338

Teoretyczny kurs otwarcia

350.7

Kurs zamknięcia

350.7

Najwyższy kurs

351.9

Najniższy kurs

337.6

Zmiana procentowa

4.56171

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań Dino.

 

 

Pepco: akcje, notowania, opis i charakterystyka spółki

 

Pepco to europejska sieć sklepów, oferująca odzież oraz inne produkty użytku codziennego. Firma powstała w roku 1999, jako oddział Brown&Jackson. Od 2021 roku Pepco jest notowane na warszawskiej giełdzie w systemie notowań ciągłych, wchodzi też w skład warszawskiego indeksu WIG20, który łączy 20 największych spółek. 

 

Akcje, notowania Pepco

 

Poniższa tabelka prezentuje notowania spółki Pepco z dnia dzisiejszego.

 

Nazwa spółki

Pepco

Kurs otwarcia

32.6

Teoretyczny kurs otwarcia

33

Kurs zamknięcia

33

Najwyższy kurs

33.16

Najniższy kurs

32.18

Zmiana procentowa

0

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań Pepco.


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk