• Odbierz prezent
wig sesja

Choć giełda otworzyła dzisiejszą sesją na minusie, to bardzo szybko na parkiecie pojawił się kolor zielony. Po udanym wtorku WIG zaczyna środę 0,35% na plusie. Giełdę ciągną jednak głównie największe spółki, podczas gdy mniejsze radzą sobie wyraźnie słabiej.

 

Po 30 minutach sesji WIG20 jest 0,6% na plusie. Na początku sesji najlepiej radził sobie Alior Bank, którego akcje drożały o 1,0%. Mocno w górę szły również spółki branży odzieżowej – LPP (+0,51%) i CCC (+0,72%). Mocno na minusie sesję rozpoczyna Lotos (-1,29%).

Nieco mniejsze wzrosty obserwujemy w przypadku średnich spółek – mWIG40 zyskuje 0,31%. Dużo słabiej radzą sobie małe spółki, zrzeszone w indeksie sWIG80, który traci 0,17%.

 

Na początku sesji wzrosty widzimy w przypadku tylko 5 z 14 indeksów sektorowych. Najmocniej zyskuje WIG-ODZIEZ (+1,04%),  dzięki wspomnianym wzrostom LPP i CCC. Najwięcej tracą spółki z branży nieruchomości i mediów – WIG-NRCHOM traci 0,4%, a WIG-MEDIA 0,34%.

W przekroju całego parkietu widzimy przewagę spółek tracących. Jest ich 102 (24%), przy 95 spółkach (22%) notujących wzrosty. Najmocniej w dół idą akcje Banku Ochrony Środowiska (-12,41%), który planuje podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję do 40 mln akcji serii V. Najbardziej drożeją z kolei akcje spółki Krynica Vitamin (+9,68%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk