• Odbierz prezent
Bloober Team z potężnymi spadkami po "napompowanej" premierze gry Blair Witch

Krakowska spółka gamingowa Bloober Team nie może zaliczyć piątkowej premiery gry Blair Witch do udanych. Nie spełniła ona również wygórowanych oczekiwań akcjonariuszy, którzy od początku poniedziałkowej sesji wyprzedają akcje spółki - Bloober Team traci już 27%, wciąż jednak utrzymując wyższy kurs niż w momencie ogłoszenia gry.

 

Gra Blair Witch miała premierę w piątek 30 sierpnia na platformie Steam (wersja PC) oraz na konsole Xbox One. Osoby, które zdecydowały się ją kupić, szybko zaczęły zgłaszać problemy z optymalizacją gry na PC, licznymi błędami i niedokładnym tłumaczeniem. Gracze narzekają również na zbyt krótką rozgrywkę. Aktualnie w serwisie Steam Blair Witch uzyskał 67% pozytywnych ocen.

Spółka nie podaje informacji o tym, ile egzemplarzy gry sprzedała w pierwszy weekend od premiery, informując jednocześnie, że liczy na szybki zwrot kosztów poniesionych na produkcję i promocję gry.

 

Zaprezentowana 9 czerwca na targach  E3 w Los Angeles gra  „Blair Witch” jest utrzymana w konwencji horroru opowiadającego o historii tytułowej wiedźmy z Blair. Jej ogłoszenie spotkało się z entuzjastyczną reakcja akcjonariuszy - kurs akcji wzrósł wówczas o niemal 25%, do 51,1000 PLN. Najnowsza produkcja krakowskiej spółki miała swoją premierę w piątek 30 sierpnia i została wypuszczona w wersjach zarówno na komputery PC, jak i konsole Xbox One.

 

Bloober Team jest krakowską spółką gamingową, założoną w 2008 r. Specjalizuje się w multiplatformowych grach utrzymanych w konwencji horroru, z których najpopularniejszymi są Layers of Fear oraz Observer, a także niedawno wydana Blair Witch. Spółka notowana jest na NewConnect od czerwca 2011 r. Dotychczasowy szczyt notowań został osiągnięty w maju 2017 r. przy kursie 124,5000 PLN za akcję.

 

Aktualny kurs Bloober Team to 58,4000 PLN za akcję, co jest równoznaczne ze spadkiem o 27%. Spółka osiągnęła również historycznie wysokie obroty, dochodzące do 12 mln złotych, co stawia ją dziś na czele spółek notowanych na NewConnect.

Czytaj także: Jujubee tonie jak Kursk - nieudana premiera gry i panika inwestorów

Jujubee, katowicka spółka gamingowa notowana na NewConnect, od wielu tygodni rozbudzała apetyty inwestorów i graczy swoją najnowsza produkcją - grą dokumentalną Kursk. Długooczekiwana i jednocześnie opóźniona premiera odbyła się w środę 7 listopada. Jak się jednak okazało, oczekiwania wobec Kurska .. Czytaj
Jujubee tonie jak Kursk - nieudana premiera gry i panika inwestorów

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk