• Odbierz prezent
Bloober Team – polska spółka gamingowa z amerykańskim patentem

Spółka z branży gier Bloober Team poinformowała o uzyskaniu dokumentu od Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych, oznaczającego zgodę na udzielenie ochrony patentowej zgłoszonego przez spółkę wynalazku. Jak wyglądają szczegóły?

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

24 czerwca spółka Bloober Team poinformowała w swym komunikacie, że otrzymała informację o uzyskaniu dokumentu "Notice of Allowance" wydanego przez Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych, potwierdzający zakończenie badania merytorycznego złożonego przez spółkę zgłoszenia patentowego na udzielenie patentu na wynalazek pt. "Method of simultaneous playing in single-player video games". Dodano, że uzyskanie przez spółkę tego dokumentu oznacza zgodę Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych na udzielenie ochrony patentowej zgłoszonego wynalazku. Przedmiotem patentowanego wynalazku jest program komputerowy (metoda) umożliwiający kilkutorowe prowadzenie rozgrywki jednym bohaterem w grze komputerowej, w trybie symultanicznej rozgrywki prowadzonej na dwóch lub więcej ekranach. Rozwiązanie będące przedmiotem patentu zostanie wprowadzone w grach tworzonych przez spółkę, w tym po raz pierwszy w grze „MEDIUM”.

W komunikacie dodano, że uzyskanie patentu w USA jest potwierdzeniem innowacyjności technologii spółki na najbardziej konkurencyjnym rynku IT. Zarząd spółki uznał fakt uzyskania amerykańskiego patentu za istotną informację, ponieważ może ona mieć pozytywny wpływ na przyszłą sytuację gospodarczą, majątkową i finansową Grupy Kapitałowej Bloober Team.

Bloober Team jest spółką z branży gier notowaną na rynku NewConnect od 2011 r. Pod koniec poniedziałkowej sesji giełdowej cena akcji spółki wzrosła o 1,35%.

Czytaj także: Bloober Team, a nie CD Projekt gamingowym hitem poniedziałkowej sesji

  Krakowska spółka gamingowa Bloober Team notowana na NewConnect w niedzielę 9 czerwca niespodziewanie poinformowała o pracach nad nową grą „Blair Witch”, której premiera zaplanowana jest już na 30 sierpnia. Gra została zaprezentowana na konferencji Microsoftu poprzedzającej targi gamingowe E3 w Lo.. Czytaj
Bloober Team, a nie CD Projekt gamingowym hitem poniedziałkowej sesji


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk