• Odbierz prezent
Bloober Team i QubicGames – spółki z NewConnect z nowymi grami. Akcje w górę!

27 marca dwie spółki gamingowe – Bloober Team i QubicGames, notowane na NewConnect, przekazały inwestorom najnowsze wieści dotyczące ich gier. Informacje te ucieszyły inwestorów. Akcje obu spółek w trakcie środowej sesji zyskują.

 

Bloober Team

Spółka Bloober Team przekazała w swym komunikacie wiadomość o platformach, na których ma się ukazać gra „Layers of Fear 2”. Gra będzie dystrybuowana w wersjach na platformy: PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC. Spółka w swym komunikacie podała także cenę gry. Została ona ustalona na wyjściowym poziomie 29,99 EURO/USD, jednak w różnych lokalizacjach ceny mogą być odmienne.

Premiera gry “Layers of Fear 2” została zaplanowana na drugi kwartał 2019 r., jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. Według spółki, sprzedaż gry będzie mieć wpływ na jej wyniki finansowe za 2019 r. i w kolejnych okresach.

Spółka Bloober Team jest notowana na rynku NewConnect od 2011 r. Na środowej sesji giełdowej cena akcji spółki wzrasta o ponad 2%.

 

QubicGames

W tym samym dniu spółka QubicGames poinformowała, że 26 marca zawarła istotną umowę wydawniczą z firmą Red Dev Studio S.A. z siedzibą w Olsztynie. Umowa ta określa szczegóły przystosowania i wydania gry "Down to Hell" na konsolę Nintendo Switch. W zamian za udzielenie licencji na wydanie gry Red Dev Studio otrzyma od QubicGames wynagrodzenie w postaci revenue share (procentu od przychodów ze sprzedaży gry).

"Down to Hell" jest grą typu „hack & slash” opartą na dynamicznej rozgrywce z klimatyczną ścieżką dźwiękową.

W swym komunikacie spółka poinformowała także, że data premiera gry w wersji na platformę Nintendo Switch będzie uzależniona od postępu prac developera gry nad wersją PC/Mac.

Spółka QubicGames jest notowana na NewConnect od 2016 r. Na środowej sesji po godzinie 15 cena akcji spółki wzrosła o około 20%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk