• Odbierz prezent
Bloober Team, a nie CD Projekt gamingowym hitem poniedziałkowej sesji

 

Krakowska spółka gamingowa Bloober Team notowana na NewConnect w niedzielę 9 czerwca niespodziewanie poinformowała o pracach nad nową grą „Blair Witch”, której premiera zaplanowana jest już na 30 sierpnia. Gra została zaprezentowana na konferencji Microsoftu poprzedzającej targi gamingowe E3 w Los Angeles, na której również CD Projekt zaprezentował trailer najbardziej oczekiwanej polskiej gry w historii - Cyberpunk 2077. Jednak to notowania niewielkiej krakowskiej spółki zareagowały największymi wzrostami, mimo wybicia nowych historycznych szczytów przez CD Projekt - Bloober Team zakończył poniedziałkową sesję z niemal 25% wzrostem.

 

Bloober Team zaskoczył zarówno inwestorów, jak i graczy, którzy spodziewali się na wczorajszej konferencji akcji promującej flagową produkcję „Layer of Fear 2”, która miała premierę pod koniec maja i sprzedała się w liczbie ponad 50 tys. egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia.

Zamiast tego, spółka zaprezentowała zupełnie nową grę „Blair Witch” utrzymaną w konwencji horroru opowiadającego o historii tytułowej wiedźmy z Blair. Najnowsza produkcja będzie miała swoją premierę już 30 sierpnia i zostanie wypuszczona w wersjach zarówno na komputery PC, jak i konsole Xbox One.

Informacja o wydaniu nowej gry wyjątkowo spodobała się akcjonariuszom Bloober Team - na poniedziałkowej sesji kurs spółki otworzył się z potężną luką wzrostową na wycenie 55,0000 PLN, finalnie kończąc na 51,1000 PLN, co jest 24,94% wzrostem w stosunku do kursu odniesienia z piątkowej sesji. Kapitalizacja Bloober Team przekracza obecnie 92 mln PLN.

 

Bloober Team jest krakowską spółką gamingową, założoną w 2008 r. Specjalizuje się w multiplatformowych grach utrzymanych w konwencji horroru, z których najpopularniejszymi są Layers of Fear oraz Observer. Spółka notowana jest na NewConnect od czerwca 2011 r.

Czytaj także: Bloober Team z dobrymi wynikami sprzedaży gry "Layers of Fear 2". Kurs podnosi się z tegorocznych minimów

Notowana na NewConnect spółka gamingowa Bloober Team we wtorek 4 czerwca poinformowała  o wynikach sprzedaży swojej najnowszej produkcji „Layers of Fear 2”, która miała premierę pod koniec maja. Gra jak dotąd sprzedała się w liczbie ponad 50 tys. egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery. Mimo tego, .. Czytaj
Bloober Team z dobrymi wynikami sprzedaży gry "Layers of Fear 2". Kurs podnosi się z tegorocznych minimów

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk