• Odbierz prezent
Blockchainowy startup Value publikuje pierwsze wyniki kwartalne

Zarejestrowany w Estonii blockchainowy startup Value, który przeprowadził pierwsze STO (ang. Security Token Offering) z udziałem polskiego kapitału, opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r.

Spółka Value na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy roku 2019, które były de faco pierwszymi miesiącami działalności operacyjnej spółki, osiągnęła przychody ze sprzedaży usług w obszarze technologicznych oraz obsłudze transakcji w wysokości 35 000 euro oraz zysk netto w wysokości 20 091 euro.

Na koniec września spółka dysponowała aktywami o całkowitej wartości 1,63 mln euro na które praktycznie w całości składają się środki pieniężne, w tym 3393 euro zobowiązań.

Spółka chce zwiększyć w ostatnim kwartale dynamicznie przychody z działalności Equity, tak aby zamknąć rok obrotowy jak najwyższą rentownością.
Bardziej szczegółowe dane na temat finansów spółki poznamy po publikacji rocznego sprawozdania finansowego.

Value to zarejestrowana w Estonii spółka założona przez dwóch Polaków - Sławomira Żarczyńskiego oraz Łukasza Miklisa. Startup zajmuje się rozwiązaniami finansowymi wykorzystującymi technologię blockchain. Value jako pierwsza spółka w regionie CEE, przeprowadziła zbiórkę funduszy w ramach emisji tokenów VCO podczas Security Token Offering, gromadząc w ten sposób sumę niecałych 1,6 mln euro.

Spółka poprzez obszar Value Tech dostarcza usługi związane oprogramowaniem, designem oraz wdrażaniem technologii blockchain (np. przeprowadzeniem STO). W długofalowych planach spółka zakłada stworzenia własnej, niezależnej sieci blockchain dedykowanej security tokens (obecnie wykorzystywany jest blockchain Ethereum).

Poprzez powiązaną markę Value DEX, rozwija formułę zdecentralizowanego obrotu security tokens. Giełda Value DEX funkcjonuje od połowy września i jest dedykowaną aktywom o realnej wartości i wysokiej użyteczności. Value jest również właścicielem spółki zależnej Value Equity skupiającej się na inwestycjach w dojrzałe spółki – posiadające skalowalny model biznesowy, potencjał eksportowy i konsolidacyjny, mające własny produkt, markę lub inną przewagę konkurencyjną.

Obecnie security token Value (VCO) wyceniany jest po 21,90 dolarów i można go kupić lub sprzedać na giełdzie Value DEX w parze z Ethereum.

 

Czytaj także: Value - Pierwsze STO z polskim udziałem

STO, a co to takiego? Najprościej STO to IPO tylko udział jest w formie Tokena obecnie emitowanego głównie w oparciu o blockchain Ethereum, ale to się zmieni wraz z rozwojem technologii blockchain i projektów rozwijających obszar security. STO dotyczy tokenizacji w obszarze rynku finansowego, rynku.. Czytaj
Value - Pierwsze STO z polskim udziałem

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk