• Odbierz prezent
BlackRock prezentuje wyniki za III kwartał 2020 r. Akcje w górę

13 października spółka BlackRock, znana ze swej działalności inwestycyjnej, opublikowała wyniki kwartalne. Wartość aktywów zarządzanych przez spółkę uległa znacznemu zwiększeniu. Osiągnięty zysk netto przewyższył oczekiwania analityków z Wall Street. Wynikom osiągniętym przez BlackRock sprzyjało odbicie na rynkach.

 

13 października przed sesją na amerykańskiej giełdzie BlackRock przedstawił swe wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Na koniec kwartału wartość aktywów zarządzanych przez spółkę wyniosła 7,81 bln USD. Dla porównania w poprzednim kwartale tego roku BlackRock zarządzał aktywami o wartości 7,32 bln USD, a w analogicznym kwartale ubiegłego roku 6,96 bln USD.

W tym kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1,42 mld USD wobec 1,12 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 27% rok do roku. Zysk na akcję wyniósł 9,22 USD w porównaniu do 7,15 USD przed rokiem. Wynik ten znacząco przewyższył oczekiwania analityków z Wall Street, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 7,80 USD.

Wynikom spółki sprzyjała sytuacja na rynkach finansowych. Po dramatycznych spadkach związanym z pandemią koronawirusa na początku roku, od marcowego dołka nastąpiło znaczne odbicie, co sprzyjało apetytowi na ryzyko.

W III kwartale wpływy netto do funduszy zarządzanych przez BlackRock wyniosły 129 mld USD w porównaniu do 100 mld USD w poprzednim kwartale tego roku. Ponad 50% tych środków napływa od klientów z Europy i Azji.

CEO BlackRock – Larry Fink podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Sądzę, że wciąż mamy potencjał do wzrostów, nawet w obliczu prawdopodobnego wzrostu infekcji COVID-19. Mamy silne przekonanie, że przeciętny inwestor jest wciąż „niedoinwestowany” i będzie wkładał coraz więcej pieniędzy, aby pracowały w nadchodzących miesiącach, a może nawet latach.” Fink przypuszcza również, że amerykańska gospodarka otrzyma kolejny pakiet stymulacyjny, nawet gdyby miało to mieć miejsce dopiero po nadchodzących wyborach, co mogłoby sprzyjać dalszym wzrostom na rynku.

Wyniki spółki ucieszyły inwestorów. W pierwszej godzinie sesji na amerykańskim rynku kurs akcji BlackRock wzrósł o 4%.

Notowania: BlackRock Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:BLK/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk