• Odbierz prezent
BlackRock prezentuje wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Największy inwestor świata przewyższył oczekiwania rynku

17 lipca największa na świecie firma inwestycyjna BlackRock opublikowała wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Okazały się one znacznie wyższe niż przed rokiem. Spółka może pochwalić się wyższymi przychodami i zyskiem, a także większym napływem nowych środków do swych funduszy inwestycyjnych.

 

17 lipca przed sesją na amerykańskim rynku BlackRock opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Jest to największa firma na świecie zajmująca się zarządzaniem aktywami. Na koniec kwartału spółka zarządzała aktywami o wartości 7,32 bln USD w porównaniu do 6,84 bln USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 7%.

Przychody wyniosły 3,65 mld USD wobec 3,52 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 4% rok do roku. Uzyskane przychody okazały się wyższe od szacunków analityków z Wall Street na poziomie 3,54 mld USD.

W II kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1,21 mld USD wobec 1 mld USD rok wcześniej. Zysk na akcję wzrósł do 7,85 USD w porównaniu do 6,41 USD przed rokiem. Okazał się też wyższy od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 6,99 USD.

W czasach niepewności na rynkach i niskich stóp procentowych inwestorzy chętnie wpłacali środki do funduszy inwestycyjnych. W minionym kwartale fundusze o stałym dochodzie przyciągnęły 60,27 mld nowych środków, a usługi zarządzania środkami pieniężnymi 24,2 mld USD.

Wzrostowi wartości zarządzanych aktywów sprzyjało odbicie na rynkach po wcześniejszych mocnych spadkach, które miały miejsce w marcu w związku z pandemią koronawirusa.

CEO spółki – Laurence D. Fink podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Klienci skłaniają się ku BlackRock bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, gdyż zmagają się ze wzrastającą niepewnością o przyszłość, a my dostarczamy im całej naszej zróżnicowanej platformy, aby im pomóc.”

Największym zainteresowaniem klientów cieszą się fundusze ETF z grupy iShares. Warto też wspomnieć, że BlackRock zasłynął na świecie ze swego systemu inwestycyjnego Alladin.

Wyniki kwartalne BlackRock ucieszyły inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji spółki zyskuje ponad 1%.

 

Notowania: BlackRock Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:BLK/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk