• Odbierz prezent
BlackRock prezentuje wyniki finansowe za 1 kwartał 2021 r. Kurs akcji spółki najwyżej w historii

Czwartek 15 kwietnia obfitował w wyniki znanych amerykańskich spółek. Wśród nich nie zabrakło największego inwestora świata – BlackRock. Obecnie spółka zarządza aktywami o wartości 9 bilionów dolarów. Osiągnięty zysk przewyższył oczekiwania analityków z Wall Street. Kurs akcji spółki wzrósł do najwyższego poziomu w historii.

 

15 kwietnia przed sesją na amerykańskim rynku BlackRock opublikował wyniki kwartalne. Spółka zasłynęła jako największy podmiot zarządzający aktywami na świecie. W minionym kwartale sprzyjała jej korzystna sytuacja na giełdzie i rosnący apetyt inwestorów na ryzyko. Byli oni bardziej skłonni wpłacać swe środki do funduszy inwestycyjnych. W tym czasie spółka odnotowała wpływy w wysokości 172 mld USD do swych funduszy. Dużym zainteresowaniem klientów cieszyły się zarówno ETF-y, odwzorowujące zachowanie różnych aktywów, jak i fundusze aktywnie zarządzane w celu uzyskania wyższych stóp zwrotu niż rynek. Spółce sprzyjała także sytuacja na rynku papierów dłużnych. Spekulacje dotyczące polityki monetarnej Rezerwy Federalnej spowodowały wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

W I kwartale 2021 r. zysk netto BlackRock wzrósł do 1,2 mld USD w porównaniu do 1,03 mld USD w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przełożyło się to na zysk na akcję w wysokości 7,77 USD wobec 6,60 USD rok wcześniej. Osiągnięty zysk na akcję przewyższył szacunki analityków z Wall Street na poziomie 7,64 USD.

W minionym kwartale BlackRock pozyskał wyższe wpływy z opłat związanych z inwestycjami i doradztwem. Przychody z opłat administracyjnych i związanych z doradztwem inwestycyjnym wyniosły 3,47 mld USD w porównaniu do 2,9 mld USD przed rokiem.

Wartość aktywów zarządzanych przez spółkę wzrosła do rekordowej wartości 9 bilionów USD. Dla porównania w analogicznym kwartale ubiegłego roku BlackRock zarządzał aktywami o wartości 6,47 bln USD.

Wyniki finansowe BlackRock ucieszyły inwestorów. W pierwszych godzinach handlu na czwartkowej sesji giełdowej kurs akcji spółki wzrósł o ponad 2% i znalazł się na najwyższym poziomie w historii. Jak do tej pory za jedną akcję BlackRock najwięcej płacono 827 USD.

 

Notowania: BlackRock Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NYSE:BLK/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk