• Odbierz prezent
BlackRock Pekao

Spółka Black Rock jest znana jako „największy inwestor świata”. W ostatnim czasie poinformowano, że BlackRock przekroczył próg 5% głosów w Banku Pekao.

 

24 stycznia w piątek po zakończeniu sesji na GPW Bank Pekao poinformował w swym komunikacie, że BlackRock przekroczył próg 5% ogólnej liczby głosów w banku. Bank Pekao otrzymał zawiadomienie w tej sprawie od BlackRock 23 stycznia 2020 r. Akcje zostały nabyte 22 stycznia.

Przed zmianą akcje posiadane przez BlackRock reprezentowały mniej niż 5% kapitału zakładowego Banku Pekao i ogólnej liczby głosów w banku.

Z uwzględnieniem pożyczek papierów wartościowych i kontraktów na różnice kursowe, obecnie łączna suma liczby głosów i procentowy udział w ogólnej liczbie głosów to 13 129 549 głosów z akcji, reprezentujących 5,00% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów w Banku Pekao.

BlackRock to największa na świecie spółka zarządzająca aktywami. Swą siedzibę ma w Nowym Jorku. Jest notowana na NYSE. Warto wspomnieć, że w ubiegłym tygodniu ten znany gigant inwestycyjny przedstawił swe wyniki finansowe za IV kwartał 2019 r. Na koniec roku wartość aktywów zarządzanych przez spółkę wyniosła 7,43 bln USD.

Czytaj także: BlackRock coraz bardziej zdobywa portfele inwestorów

Na amerykańskim rynku trwa sezon wyników. Oprócz banków wyniki za IV kwartał opublikowała spółka BlackRock, znana z zarządzania aktywami o ogromnej wartości. Wyniki największego inwestora na świecie przewyższyły najśmielsze oczekiwania analityków.   15 stycznia przed sesją na amerykańskim rynku sw.. Czytaj
BlackRock coraz bardziej zdobywa portfele inwestorów


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk