• Odbierz prezent
Black Rose Projects prezentuje pierwszy tytuł wydawniczy na PC - udostępniło zwiastun Dark Moonlight

Black Rose Projects, studio specjalizujące się w portowaniu gier na konsole Nintendo Switch i Xbox One, udostępniło zwiastun Dark Moonlight, nowego tytułu ze swojego portfolio wydawniczego. Tym samym spółka rozszerza zakres swojej działalności o produkcje dedykowane na PC. Zapowiedź gry ukazała się również w popularnym amerykańskim serwisie Imagine Games Network (IGN). Dark Moonlight, to propozycja autorstwa Silent Bear Studio. Gra reprezentuje gatunek survival horror
i jest inspirowana takimi klasykami jak Outlast, Resident Evil czy Silent Hill oraz znanym brytyjskim serialem Black Mirror.

- Zgodnie z dotychczasowymi zapowiedziami, rozszerzamy naszą działalność o własny dział wydawniczy, w ramach którego będziemy wydawać gry na komputery stacjonarne. Pierwszym tytułem z tego segmentu będzie Dark Moonlight produkcji Silent Bear Studio. Zapowiedź gry została udostępniona m.in. na oficjalnym koncie Imagine Games Network, w serwisie YouTube, i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć wysokiej jakości produkcję, która, przez wzgląd na niekonwencjonalną tematykę, z pewnością zainteresuje szerokie grono graczy – mówi Łukasz Bajno, prezes Black Rose Projects.

Fabuła Dark Moonlight, rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i pozwala graczowi kontrolować los cierpiącego na różne lęki i fobie Dave'a Kellermana. Mężczyzna decyduje się poddać eksperymentalnej terapii psychologicznej. Leczenie, które ma być w pełni bezpiecznie, przeniesie głównego bohatera do przerażającego świata z pogranicza jawy i sennego koszmaru. Fantastycznonaukowa konwencja gry nawiązuje do popularnego brytyjskiego serialu Black Mirror, a także do innych produkcji komputerowych, takich jak Outlast, Resident Evil czy Silent Hill.

- Dark Moonlight zapowiada się naprawdę obiecująco. W ramach dywersyfikacji dobieramy takie projekty, które pozwolą nam generować zadowalające zyski. Jednocześnie nasz model biznesowy zakłada portowanie dużej liczby tytułów na konsole, w szczególności na Nintendo Switch i Xbox One. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem łącznie 12 gier w wersji na Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. Ponadto chcemy realizować projekty gier w wirtualnej rzeczywistości (VR). Rozpoczęliśmy już pierwsze działania w tym zakresie – mówi Łukasz Bajno.

Black Rose Projects jest obecne w sektorze gamedev od dwóch lat. Współpraca spółki z podmiotami zagranicznymi obejmuje około 20 proc. projektów. Dotychczas zespół zrealizował ponad 100 portów na Nintendo Switch oraz 10 na Xbox One.

Aktualnie trwa procedura przekształcenia firmy w spółkę akcyjną. Black Rose Projects chce zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2021.

***

Więcej informacji na temat Dark Moonlight można znaleźć na stronie wydawcy oraz na platformie Steam: https://store.steampowered.com/app/1465790/Dark_Moonlight

Zwiastun Dark Moonlight_Imagine Games Network: https://www.youtube.com/watch?v=TlHT_fT-BRQ

Zwiastun Dark Moonlight_Black Rose Projects: https://www.youtube.com/watch?v=y6kq8oahNz0&feature=youtu.be

Black Rose Projects:

Black Rose Projects to działające od 2018 roku studio deweloperskie specjalizujące się w portowaniu gier na konsole Nintendo Switch oraz Xbox One, wśród których przeważają projekty na Switcha. Wśród najważniejszych dotychczas zrealizowanych gier studia w zakresie portowania wymienić można Car Mechanic Simulator, Demolish and Build czy Vampire’s Fall Origin. Pierwsze tytuły dedykowane konsoli PlayStation 4 ukażą się w 2021 roku.

Strategia spółki zakłada utrzymanie dużej ilości portów, które zapewniają stały dopływ środków finansowych, pozyskiwanie większych tytułów do portowania oraz wydanie gier na PC.

Spółka do końca 2021 planuje zadebiutować na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk