• Odbierz prezent
Black Friday – amerykańskie święto w polskim wydaniu

Co roku pod koniec listopada zaczynają nas zasypywać informację o wyjątkowych przecenach i niesamowitych okazjach, których nie możemy przegapić. W tym roku jest podobnie, chociaż codzienność wygląda nieco inaczej.

Black Friday przywędrował do nas z USA, podobnie jak niedawno obchodzone Halloween, czy przypadające na luty Święto Zakochanych. Czarny Piątek przypada zawsze na ostatni piątek listopada, czyli dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia i uznaje się go za początek przedświątecznych zakupów. W tym roku największe promocję będą miały miejsce 27 listopada, chociaż wiele sklepów często oferuje spore rabaty przez cały weekend [Black Weekend], lub nawet tydzień [Black Week].

Można zaobserwować, że cieszący się od kilku lat, ogromnym zainteresowaniem Black Friday dotyka już niemal każdej branży. Okazyjnie można nabyć elektronikę, sprzęt AGD, meble, ubrania, czy skorzystać z wielu usług, także tych prestiżowych, czy dedykowanych sektorowi B2B.

„To dobra okazja, żeby dotrzeć do klientów, którzy na co dzień nie mogą sobie pozwolić na tego typu wydatek” – mówi architekt wnętrz, Piotr Redlisz-Redlicki, właściciel pracowni Redlicki Studio, która
w tym roku również przygotowała specjalną ofertę. Ceny kompleksowego zaprojektowania mieszkania przez profesjonalne pracownie zaczynają się od ok. 160 zł za metr kwadratowy. Dla przeciętnego polskiego mieszkania koszt współpracy z architektem wynosi więc kilkanaście tysięcy złotych. Z okazji Black Friday można zaprojektować 3-pokojowe mieszkanie już za 6 900 zł. Przygotowana przez Redlicki Studio propozycja obejmuje projekt koncepcyjny i projekt wnętrz uwzględniający rysunki techniczne, dobór materiałów i wyposażenia wraz z oświetleniem i osprzętem.

„Pomoc architekta wnętrz pozwoli na stworzenie stylowej i funkcjonalnej przestrzeni, która spełni oczekiwania i podkreśli indywidualny charakter jej użytkowników. To też niewątpliwie wygodna opcja ze względu na sporą oszczędność czasu, a także gwarancję otrzymania i realizacji profesjonalnego projektu. Dzięki ofercie z okazji Black Friday Klient może zaoszczędzić nawet 3 500 zł, które na pewno przydadzą się podczas remontu i urządzania mieszkania”- dodaje Redlicki.

Koniec listopada i obniżki to dobry czas, by nie tylko zaopatrzyć się w prezenty dla bliskich na nadchodzące Święta, ale również zatroszczyć się o siebie. Wiele placówek przygotowało specjalne pakiety, które mają zachęcić do profilaktyki zdrowotnej i aktywności sportowej.

„Obecny rok jest bardzo specyficzny, tym bardziej warto zadbać o swoje zdrowie. Na choroby kości, w których przoduje osteoporoza, cierpi prawie 3 miliony Polaków, a zaledwie 10% z nich ma wdrożone leczenie! Wystarczy poświęcić 15 minut raz w tygodniu, żeby podjąć z nią walkę i zregenerować swoją tkankę kostną” – mówi mgr Aleksander Świątek, fizjoterapeuta z warszawskiego centrum OsteoStrong, które na Black Week oferuje ponad 40% zniżki na pakiet sesji ćwiczeń oporowych z fizjoterapeutą. „Dodatkowo, pamiętajmy, że u osób aktywnych fizycznie kilkukrotnie spada ryzyko infekcji
i przeziębień, a pozytywny wpływ ćwiczeń jest zauważalny w każdym wieku. W czasie, gdy siłownie są zamknięte, a sytuacja wymusiła życia, dobrą alternatywą są indywidualne treningi z fizjoterapeutą”

Amerykańskie święto przyjęło się na naszym rynku już na tyle mocno, że wybór okazji cenowych jest naprawdę duży i powinien zaspokoić potrzeby każdego konsumenta. Z okazyjnych ofert będzie mógł skorzystać również sektor biznesowy. Warszawski operator biur serwisowanych, OmniOffice, przygotował z okazji Czarnego Tygodnia promocję cenową na biura wirtualne, które są idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących zdalnie i niechcących udostępniać prywatnego adresu jako siedziby firmy. Wirtualne biuro to adres do rejestracji firmy i realizacji działań marketingowych, które świetnie sprawdza się wizerunkowo. OmniOffice wprowadziło obniżkę cen o 55%, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może szczycić się prestiżowym warszawskim adresem za jedyne 89 zł miesięcznie.
W ofercie OmniOffice znajdziemy również bardzo korzystne pakiety cenowe na wynajem sal konferencyjnych, które doskonale sprawdzą się do organizacji spotkań biznesowych w czasie, gdy znaczna część firm pracuje zdalnie, a obostrzenia w gastronomii uniemożliwiają biznesowe lunche.

Black Friday w Polsce dopiero zyskuje na popularności, jednak wszystko wskazuje na to, że na stałe zapisze się w naszych kalendarzach.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk