• Odbierz prezent
Biznes walczy z pandemią. Wywiady z przedstawicielami zarządów Carrefour Polska, Provident Polska oraz Stena Recycling

Rozpoczął się kolejny miesiąc licznych ograniczeń w sferze społecznej oraz gospodarczej. Jak w tych warunkach funkcjonują firmy oraz z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? W cyklu wywiadów z prezeskami i prezesami firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu zagadnienie procesu zmian w czasie pandemii prezentują zarządzający firmami Carrefour Polska, Provident Polska oraz Stena Recycling.

Rozmowy z CEOs partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbywają się w ramach akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Są podsumowaniem zaangażowania przedsiębiorstw w walkę z pandemią, często również z jej trudnymi następstwami czy koniecznością zmierzenia się z dużą niepewnością na rynku.

- Biznes bardzo zaangażował się w walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Wiele akcji dokonało się z inicjatywy samego biznesu, często we współpracy z innymi organizacjami. Taka reakcja przede wszystkim wynika z chęci wsparcia i decyzji samych liderów firm. Pandemia to  nie tylko test z solidarności, ale również odpowiedzialnego przywództwa - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Carrefour Polska

Działania Carrefour Polska w czasie pandemii prowadzone są na w różnych obszarach, które przedstawiała Justyna Orzeł, Wiceprezes Zarządu Carrefour Polska. Firma zastosowała liczne rozwiązania na terenie sklepów chroniące zarówno pracowników, jak i klientów. Angażuje się również społecznie, szczególnie w zakresie pomocy szpitalom i placówkom medycznym.

Czytaj cały wywiad >>  http://odpowiedzialnybiznes.pl/artykuly/wywiad-z-justyna-orzel-wiceprezes-zarzadu-carrefour-polska/

Provident Polska

Szereg aktywności w obszarze funkcjonowania biznesu podjęła także firma Provident Polska. Powołano specjalny zespół monitorujący sytuację. W centrum zmian są obsługa klienta, oddziały terenowe oraz zatrudnienie pracowników. Sytuację omówiła prezeska Zarządu Provident Polska, Agnieszka Kłos.

Oglądaj cały wywiad >>  https://www.youtube.com/watch?v=fIGfKxUlr4c

Stena Recycling 

O działaniu w czasie niepewności i braku stabilizacji opowiada CEO Stena Recycling, Lars Ibsen. Na liście priorytetowych wyzwań, przed którymi musiała stanąć firma w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, znalazły się m.in. troska o zdrowie pracowników, kontynuacja współpracy z kontrahentami. 

Oglądaj cały wywiad >> https://www.youtube.com/watch?v=dBeZuvooHxg

Akcja #BiznesReagujeOdpowiedzialnie jest realizowana w mediach Forum Odpowiedzialnego Biznesu: na portalu Odpowiedzialnybiznes.pl oraz kontach organizacji w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, LinkedIn. Wcześniejsze wywiady z prezeskami i prezesami firm (ABC-Czepczyński, Deloitte w Polsce, Grupa LOTOS, Grupa Veolia, LPP, PGNIG, Sanofi Polska, Siemens Polska) dostępne są na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/biznesreagujeodpowiedzialnie-cykl-wywiadow-z-prezesami-firm-partnerskich-forum-odpowiedzialnego-biznesu/

Przejdź do sekcji poświęconej reakcji firm na pandemię >> http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualności/?src=3065&y=2020

Pobierz Infografikę #BiznesReagujeOdpowiedzialnie >> http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/jakie-dobre-praktyki-realizuje-biznes-w-dobie-pandemii-koronawirusa-nowa-infografika-forum-odpowiedzialnego-biznesu/

Zobacz działania w ramach #NGOReagujeOdpowiedzialnie >> http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualności/forum-odpowiedzialnego-biznesu-stworzylo-strone-z-inicjatywami-organizacji-pozarzadowych-wspierajacymi-walke-z-pandemia/


Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, od 2000 roku, i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja ekspercka, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspirujemy biznes, który zmienia świat, i łączymy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk