• Odbierz prezent
Biuro Maklerskie Pekao rusza z cyklem wideo Poradnik Inwestycyjny - informacja prasowa

Biuro Maklerskie Pekao rozpoczęło cykl filmów edukacyjnych pod tytułem Poradnik Inwestycyjny. Przybliża w nim podstawowe pojęcia inwestycyjne dla początkujących inwestorów, omawia zasady i cele inwestycji, finanse behawioralne, produkty inwestycyjne, a także najważniejsze pojęcia makroekonomiczne.

– Po raz pierwszy przygotowaliśmy cykl filmów edukacyjnych dla inwestorów i innych osób zainteresowanych tematyką rynku kapitałowego. Chcemy w nowoczesnej formie przekazać, zwłaszcza początkującym inwestorom, wiedzę o rynku – mówi dyrektor Biura Analiz Inwestycyjnych BM Pekao Maciej Borkowski. – Wiemy, że ostatnie miesiące i bardzo niskie stopy procentowe spowodowały napływ na rynek wielu nowych osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie instrumentów finansowych. Ważne, by w tych pierwszych krokach towarzyszyć nowym inwestorom, umożliwiając im poznanie podstawowych procesów rynkowych oraz uniknięcie często popełnianych błędów. To szczególnie istotne, gdy zmienność jest tak wysoka, jak obecnie.

Cykl składa się z sześciu 6-minutowych filmów, dostępnych na bankowym kanale YouTube. Prezentuje podstawowe informacje o inwestycjach, najważniejsze zasady budowania własnego portfela inwestycyjnego i kluczowe pojęcia z rynku kapitałowego i makroekonomii. 

Kierujemy go głównie do inwestorów rozpoczynających swoją przygodę z rynkiem, aczkolwiek przypuszczam, że dla osób posiadających już doświadczenie w inwestycjach, nasze filmy mogą pomóc usystematyzować wiedzę. Rozważamy przygotowywanie dla klientów naszego Biura Maklerskiego materiałów wideo o bardziej zaawansowanej tematyce – dodaje Maciej Borkowski.

Poradnik Inwestycyjny ukazał się dzisiaj i można go obejrzeć na kanale YouTube Banku Pekao. Informacje o poszczególnych odcinkach będą także udostępniane na profilach społecznościowych Twitter i LinkedIn, zachęcamy do ich obserwowania. 

 

 

 

 

 


Bank Pekao S.A.

Założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 200 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie trzech najbardziej odpornych wśród 48 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).  Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk