• Odbierz prezent
trx tron bittorent

Jedna z pierwszych platform wymiany plików p2p, założony w 2004 r. BitTorrent Inc., został w poniedziałek 11 czerwca oficjalnie zakupiony przez założyciela kryptowaluty TRON - Justina Suna.

 

Operacja zakończyła się najprawdopodobniej pod koniec zeszłego tygodnia, kiedy to zarząd BitTorrent poinformował swoich pracowników o finalizacji transakcji. Zespół musiał jednak zachować tę informację w tajemnicy. Obecnie nie ma jakichkolwiek informacji dotyczących finansowych szczegółów sprzedaży BitTorrent.

Justin Sun rozpoczął negocjacje, mające na celu zakup BitTorrent już w listopadzie zeszłego roku, podpisując w styczniu list intencyjny, deklarujący chęć zakupu spółki. Wstępne negocjacje zostały jednak zawieszone, po tym jak BitTorrent rozpoczął rozmowy z innymi oferentami, co naruszało warunki porozumienia z twórcą platformy TRON.

Ostatecznie BitTorrent został przejęty przez należącą do Justina Suna firmę Rainberry Acquisition Inc. Obie strony transakcji nie udzieliły komentarza w sprawie dokonanej operacji.

Nie wiadomo również w jakim celu Justin Sun zakupił najstarszą firmę oferującą dostęp do sieci p2p BitTorrent i czy jej pozyskanie jest bezpośrednio związane z rozwojem platformy TRON.

 

Kryptowaluta TRON

TRON aspiruje do stworzenia zdecentralizowanej platformy oferującej bezpłatną rozrywkę, bez ryzyka cenzury i wpływów wielkich korporacji, które monopolizują rynek. Ekosystem związany jest z koncepcją Internetu 4.0, czyli rozproszonej i wolnej sieci. Platforma wymiany plików p2p, jaką jest  BitTorrent może stać się w przyszłości istotną częścią ekosystemu TRON.

Token TRX, początkowo oparty na blockchainie Ethereum (ERC20), notowany jest obecnie po niecałych 0.05 dolarów, zaś kapitalizacja projektu wynosi ponad 3 mld dolarów, co plasuje go na 10 miejscu wg CoinMarketCap.

 

tron notowania trx


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk