• Sklep
  • Odbierz prezent
BitTorrent, największa sieć p2p, uruchamia własny token w sieci TRON

Wielofunkcyjna platforma blockchain Tron (TRX) kontynuuje ambitne plany kompleksowej synchronizacji z siecią wymiany plików p2p BitTorrent, która została zakupiona przez założyciela projektu Tron, Justina Suna, w czerwcu 2018 r. W czwartek 3 grudnia zespół projektowy poinformował o stworzeniu tokenu użytkowego BitTorrent (BTT), funkcjonującego w sieci bloków Tron.

 

Utworzenie tokenu BTT jest jedną z początkowych faz ogłoszonego w październiku 2018 r. projektu Atlas, którego celem jest połączenie sieci BitTorrent z blockchainem Tron.

Token użytkowy będzie swobodnie transferowalny pomiędzy użytkownikami sieci BitTorrent, a także pozwoli na uzyskanie wyższych parametrów pobierania plików, pozwalających na ich szybsze ściągnięcie. W przyszłości tokeny BTT mają służyć również m.in. do płatności za dostęp do plików premium oraz wynagradzanie użytkowników za udostępnianie konkretnych treści. Jak informuje komunikat prasowy zespołu Tron, BitTorrent posiada aktualnie ponad 100 mln aktywnych użytkowników, co oznacza że po jego synchronizacji z ekosystemem Tron stanie się on bezapelacyjnie największą platformą funkcjonującą w oparciu o blockchain.

 

Token BitTorrent (BTT) oparty jest na natywnym standardzie sieci Tron: TRC-10. Token użytkowy będzie pierwszym, który zostanie wprowadzony do obrotu w ramach programu Launchpad, prowadzonego przez największą giełdę kryptowalut na świecie Binance. Wg zapowiedzi, do rozpoczęcia notowań ma dojść jeszcze w styczniu. Maksymalna podaż BTT została wyznaczona na poziomie 990 mld jednostek tokenów. BTT będą dystrybuowane zarówno pomiędzy nowymi i aktualnymi użytkownikami aplikacji BitTorrent, jak i posiadaczami TRX, w formie airdropu. 

Mimo, że nie podano oficjalnej daty wprowadzenia obsługi tokenów BTT w aplikacjach BitTorrent, wiadomo że pierwszą z nich, która otrzyma wsparcie dla BTT będzie najpopularniejsza, desktopowa µTorrent Classic w wersji na systemy operacyjne Windows.

 

Czytaj także: Binance prezentuje zapowiedź swojej zdecentralizowanej giełdy - Binance DEX

Binance, pierwsza pod względem wolumenu handlowego giełda kryptowalut na świecie, opublikowała we wtorek 4 grudnia video prezentujące interfejs oraz funkcje zdecentralizowanej wersji swojej platformy handlowej, która zgodnie z planem ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2019 r.   Zdece.. Czytaj
Binance prezentuje zapowiedź swojej zdecentralizowanej giełdy - Binance DEX

 

BitTorrent jest jednym z najstarszych klientów p2p, powstałym w 2004 r. i służącym do wymiany plików multimedialnych pomiędzy użytkownikami, najczęściej z naruszeniem praw autorskich. Aktualnie uznawany jest za największą i najaktywniejszą sieć wymiany p2p na świecie.

 

Czytaj także: Twórca Stellar: TRON to "śmieć", podobnie jak 90% projektów kryptowalutowych

Jed McCaleb, założyciel giełdy Mt.Gox i współtwórca platformy Stellar, w kontrowersyjnym wywiadzie dla Yahoo Finance wypowiedział się na temat aktualnej kondycji rynku kryptowalut, jego potencjalnej przyszłości, a także o samym projekcie Stellar. Nie szczędził również słów krytyki wobec konkurencyj.. Czytaj
Twórca Stellar: TRON to

 

Notowania: TRXBTC

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TRXBTC/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk